Jak szybko budować mięśnie – sprawdzone metody

Artykuł Miesiąca

Nie ma jednego najlepszego sposobu na budowanie masy mięśniowej. Każdy człowiek jest bowiem inny, ma inną genetykę, prowadzi inny styl życia, ma lepszy bądź gorszy metabolizm, a nawet różni się kondycją i możliwościami. Właśnie dlatego osiągnięcie przyrostów jest indywidualną kwestią każdego sportowca. Musi on stworzyć własny plan treningowy oraz jadłospis dostosowany do własnych potrzeb. Podpatrywanie tych dwóch rzeczy u innych, nie musi dać więc optymalnych efektów.
Mimo wszystko, są rzeczy oraz wskazówki, z których może i oczywiście powinien skorzystać. Właśnie dlatego idealną sylwetkę osiągają wyłącznie ci, którzy samodzielnie poszukują odpowiedzi na swoje pytania oraz rozmawiają z innymi bywalcami siłowni.
Gdzie szukać wskazówek dotyczących budowania masy mięśniowej? Przede wszystkim na sprawdzonych stronach w Internecie (sklepy ze sterydami, gdzie dostępne są sprawdzone sterydy anaboliczne, nie brakuje Testosteronu czy Clomidu oraz pozytywnych opinii od zadowolonych klientów, wszelkiego rodzaju blogi prowadzone przez specjalistów, a także fora, gdzie wypowiadają się ci, którzy już osiągnęli sukces i zbudowali wymarzoną muskulaturę). Oprócz tego istnieje też wiele specjalistycznych periodyków, gdzie można znaleźć interesujące artykuły oraz wywiady z dietetykami i trenerami personalnymi. Osoby początkujące szukają też porad na siłowni, rozmawiając z kulturystami. Niezależnie od tego, gdzie szuka się inspiracji, istnieje wiele metod budowania wymarzonej sylwetki, dlatego należy szukać właściwej dla siebie.

Dieta, suplementy i regeneracja – jaki mają wpływ na budowanie mięśni

Najważniejsza w życiu sportowca powinna być dieta. Najczęściej słyszy się, że składa się ona z chudego mięsa, dużej ilości białka, zdrowych tłuszczy i węglowodanów oraz wody mineralnej. Tak sporządzona, zbilansowana dieta pozwala nie tylko zachować szczupłą sylwetkę, ale również przyspieszyć pojawienie się masy mięśniowej dobrej jakości.
W diecie na masę mięśniową na pewno nie powinny znaleźć się słodycze, słone przekąski, napoje alkoholowe i gazowane oraz przetworzona żywność. Zawierają one bowiem puste kalorie i nie wnoszą niczego pożytecznego do życia kulturysty.
Istotne jest także, aby spożywać posiłki o konkretnych porach i w określonych ilościach. Przykładowo, przed rozpoczęciem treningu warto zjeść produkty bogate w białko lub wspomóc się odżywką białkową bądź proteinową. Istotne jest także utrzymanie dodatniego bilansu kalorycznego, dzięki któremu łatwiej jest zbudować mięśnie dobrej jakości.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto jest udać się do dietetyka i wraz z nim sporządzić indywidualny, czyli najlepszy plan żywieniowy. Wówczas początkujący sportowiec zyskuje pewność, że wszystko co robi przekłada się pozytywnie na budowanie mięśni.

Jaki trening sprzyja budowaniu mięśni

Każdy sportowiec musi wypracować swój własny plan treningowy, najlepiej pod okiem trenera personalnego. Najważniejsze jest bowiem dobranie odpowiednich ćwiczeń oraz ich powtórzeń, a w razie podnoszenia ciężarów, także dopasowanie ich odpowiedniej wagi do możliwości sportowca.
Najlepszy trening na masą mięśniową to oczywiście ten, składający się z ćwiczeń wielostawowych oraz wymagający siły, energii i wytrzymałości, czyli m.in. podnoszenie się na drążku z obciążeniem, robienie przysiadów oraz pompek, ćwiczenia na martwym ciągu, podnoszenie ciężarów, a także praca z hantlami.
Z czasem organizm sportowca przyzwyczaja się do wysiłku oraz obciążenia, dlatego bardzo istotne jest, aby z czasem podnosić swoją poprzeczkę i wymagać od siebie coraz więcej. Należy to jednak robić rozsądnie, gdyż nieprawidłowe postępowanie z własnym ciałem prowadzi do kontuzji. To także powód, dla którego trenerzy personalni cieszą się obecnie dużą popularnością.

Poziom testosteronu a szybkość budowania mięśni

Wiele osób decyduje się na sterydy anaboliczne, dostępne w sklepie ze sterydami online. Wynika to przede wszystkim z faktu, że Testosteron wspomaga pojawianie się przyrostów dobrej jakości, charakteryzujących się twardością, trwałością oraz imponującym wyglądem. Niemniej, środek ten dodaje też energii, motywacji oraz siły. Wystarczy jedynie rozpocząć cykl z jego udziałem lub ewentualnie połączyć go z jakimś innym, równie skutecznym środkiem, zgodnie z zaleceniami specjalistów.
Niestety zarówno niedobór, jak i nadmiar Testosteronu w organizmie powoduje szereg skutków ubocznych. Właśnie dlatego, aby ich uniknąć, należy zażywać go racjonalnie, zgodnie z wytycznymi producenta, a w razie potrzeby rozpocząć uruchomienie jego naturalnej produkcji za pomocą Clomidu lub Nolvadexu. Skutki niedoboru Testosteronu to bowiem: depresja, problemy z libido, złe samopoczucie czy łysienie, natomiast efekty jego nadmiaru to: agresja, zbyt duże owłosienie ciała, problemy z narządami wewnętrznymi, a nawet zawał.

Popularne suplementy podczas budowania masy mięśniowej

Aby wspomóc proces budowania masy mięśniowej oraz uzupełnić niedobory w swoim jadłospisie, warto sięgnąć po suplementy diety. Są one zarówno bezpieczne, jak i skuteczne, dlatego warto zamówić je w sklepie ze sterydami online i zacząć je stosować niezależnie od poziomu swojego zaawansowania.
Do najpopularniejszych suplementów diety należą dziś:

  • witaminy i minerały (cynk, żelazo, magnez, wapń, witamina D),
  • zielona herbata,
  • ashwagandha,
  • teina,
  • kofeina,
  • odżywka proteinowa,
  • odżywka białkowa,
  • gainer.

Warto zamówić je przez Internet, z dostawą do domu, ze sprawdzonego sklepu ze sterydami anabolicznymi, dzięki czemu sportowiec ma wpływ na wybór marki, niskiej ceny oraz składu wybranego produktu.