Antykoncepcja hormonalna – recepta online. Czy to jest możliwe?

Informacje

Istnieje wiele form antykoncepcji hormonalnej. Na większość z nich potrzebna jest recepta, którą możemy dostać od naszego ginekologa. Decyzja, która metoda jest dla Ciebie najlepsza, wymaga rozważenia wielu kwestii, w tym wygody, kosztów, potencjalnych skutków ubocznych i planów na przyszłość.

Antykoncepcja hormonalna to bezpieczny i niezawodny sposób zapobiegania ciąży, stosowany przez kobiety na całym świecie. Metody hormonalne obejmują tabletki antykoncepcyjne, wkładki wewnątrzmaciczne, plastry na skórę, pierścień dopochwowy, zastrzyki, które zawierają w swoim składzie hormony.

Antykoncepcja – wizyta lekarska

Środki antykoncepcyjne muszą zostać przepisane przez lekarza ginekologa na recepcie. Tabletki antykoncepcyjne to najczęściej wybierana metoda zapobiegania ciąży i najwygodniejsza. Jednak wyłącznie systematyczne stosowanie tej metody da bezpieczeństwo i pewność, że nie zostaniesz w tej chwili mamą. W celu zdobycia recepty na kolejną partię leków musisz zobaczyć się znów ze swoim lekarzem. Podczas rozmowy powiedz o ewentualnych objawach niepożądanych, szczególnie że jest to nowy dla ciebie lek. Być może trzeba będzie go zamienić.

Antykoncepcja online

Teraz gdy nastały trudne dla nas czasy epidemii, gabinety lekarskie są zamknięte. Dotyczy to również większość gabinetów prywatnych. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest antykoncepcja hormonalna online. Wizyta taka odbywa się poprzez internet, w zaciszu własnego domu. Godną polecenia stroną, świadczącą konsultacje lekarskie online jest telemedyk.online. Wybierając odpowiednią usługę, w tym przypadku antykoncepcja hormonalna online możesz wybrać odpowiedni lek, na który chcesz otrzymać receptę.

Antykoncepcja recepta

Recepta będzie ona wystawiona jako e-recepta antykoncepcyjna. Ma ona formę 4 cyfrowego kodu, który zrealizujesz w każdej aptece. Po wpisaniu przez farmaceutę kodu do komputera wyświetli mu się recepta z lekiem.  Jest to niezwykle wygodne i szybkie.

Antykoncepcja hormonalna online – zalety

Skorzystanie z tej formy usługi ma wiele plusów, które warto poznać. Najważniejsze z nich to:

  • Wygoda – wszystko załatwisz w domu, z pozycji własnej kanapy i nawet w piżamie. Nie musisz brać wolnego w pracy i zrobisz to o każdej porze dnia i nocy.
  • Oszczędność pieniędzy – wybór antykoncepcji online jest tańsze niż wizyta prywatna u specjalisty. Oszczędzasz również pieniądze na dojazd do lekarza czy opłacenie ewentualnej opiekunki do dzieci.
  • Komfort – wszystko odbywa się przez internet, w domu, więc jest to mniej wstydliwe, odczuwasz większy luz psychiczny.
  • Bezpieczeństwo – transakcja którą wykonujesz, opłacając zamówienie, jest zabezpieczona certyfikatami bezpieczeństwa. Nie musisz się więc obawiać, że Twoje dane dostaną się w niepowołane ręce.
  • Profesjonalizm – kadra lekarska świadcząca usługi, to wykwalifikowani lekarze, mający wieloletnie doświadczenie.
  • Oszczędność czasu – w przypadku konsultacji online, nie musisz stać w korkach, a nawet wychodzić z domu, czas oczekiwania na konsultację lekarską online średnio wynosi 1 godzinę.