Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe - najważniejsze informacje

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe – najważniejsze informacje

Informacje Inne

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe – najważniejsze informacje

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe – najważniejsze informacje

Brama wjazdowa musi być funkcjonalna, estetyczna, a do tego wykonana z trwałych materiałów. Jednym z najpopularniejszych rodzajów bram wjazdowych są bramy dwuskrzydłowe. Co warto wiedzieć na temat takich bram? O tym przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury!

Bramy dwuskrzydłowe

Zakup bramy wjazdowej rodzi wiele wątpliwości. Wybierać możemy między bramami przesuwnymi, jak i rozwiernymi jedno- i dwuskrzydłowymi. Kolejne kwestie, które musimy przemyśleć to rodzaj materiału, styl bram, rodzaj okuć – pytań jest naprawdę dużo. Dziś jednak skupimy się na bramach dwuskrzydłowych, które od dawna cieszą się dużą popularnością.

Konstrukcja bramy dwuskrzydłowej

Brama dwuskrzydłowa, jak już sama nazwa wskazuje, skonstruowana jest w dwóch skrzydeł. Każde ze skrzydeł bramy może mieć maksymalnie do 3 m szerokości. Bramy dwuskrzydłowe mogą być wykonane zarówno z metalu, jak również z drewna. Wjazdowe dwuskrzydłowe bramy metalowe uchodzą za trwalsze.

Automatycznie i ręcznie otwierane bramy wjazdowe dwuskrzydłowe

W zależności od potrzeb, zakupić możemy wjazdową bramę dwuskrzydłową automatyczną lub otwieraną i zamykaną ręcznie. Zakup bramy automatycznej niesie za sobą wiele korzyści. Główną z nich jest to, że taką bramę będziemy mogli otworzyć i zamknąć za pomocą pilota i co bardzo ważne, dla każdego kierowcy, bez wychodzenia z samochodu. Jest to dużym udogodnieniem w szczególności zimą i w sytuacjach, gdy nie mamy zbyt wiele czasu.

Zastosowanie bram dwuskrzydłowych

Bramy dwuskrzydłowe znajdują szerokie zastosowanie. Tego typu bramy montowane są zarówno przy posesjach prywatnych, jak również przy wjazdach do firm, przedsiębiorstw, a nawet zakładów przemysłowych. Bramy dwuskrzydłowe montowane są też przy wjazdach na teren instytucji, obiektów rekreacyjno-sportowych czy hoteli i pensjonatów.

Design

Brama dwuskrzydłowa może być wykonana w różnym stylu. W zależności od preferencji i potrzeb możemy zdecydować się prostą bramę, jak również na bogato zdobioną. W przypadku bram metalowych najczęściej wybierać możemy między bramami czarnymi, grafitowymi, szarymi, natomiast w przypadku bram drewnianych między odcieniami beżu, brązu, czy kolorem miodowym.

Wady bram dwuskrzydłowych

Mimo wielu zalet bramy dwuskrzydłowe nie są pozbawione wad. Jednym z minusów, który jest bardzo uciążliwy zimą jest konieczność odśnieżania powierzchni niezbędnej do otwarcia skrzydeł. Codzienne odgarnianie śniegu i walka z trudnym do usunięcia lodem mogą być uciążliwe.

Bramy dwuskrzydłowe – cena

Ceny bram dwuskrzydłowych są różne, na ostateczną cenę wpływa wiele kwestii, między innymi:

  • materiał, z jakiego wykonana jest brama
  • rodzaj okuć
  • wielkość
  • typ bramy – możemy zakupić bramę automatyczną lub otwieraną ręcznie
  • rodzaj i liczba elementów dekoracyjnych

Ceny mogą wahać się od 800 do 4300 złotych. Większość firm sporządza indywidualną wycenę.

Zakończenie

Jaki widać wybór wjazdowych bram dwuskrzydłowych jest naprawdę duży, dzięki temu możemy zdecydować się na model, który w 100% spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy jednak, że oprócz typu i design bramy ważny jest również jej fachowy montaż. Prawidłowo zamontowana brama będzie stabilna, komfortowa w użytkowaniu, a co więcej, będzie doskonale się prezentować przez długi czas.

Źródło: Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe http://bedo.pl/pl/category/bramy-wjazdowe-dwuskrzydlowe/17/