Laser frakcyjny – metoda na zmarszczki, rozstępy i blizny

Medycyna estetyczna

Laser frakcyjny to nowoczesna metoda, stosowana w ramach medycyny estetycznej. Dzięki niej możemy wpływać pozytywnie na zmarszczki, rozstępy a także blizny, które powstały na naszej twarzy. Jest to metoda bezpieczna, szeroko znana i ciesząca się zainteresowaniem. Dzisiejszy artykuł odpowie, dlaczego jest to tak popularny zabieg. Zapraszamy!

Laser frakcyjny stosowana jest zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Jej głównym celem jest usunięcie wszelkich niedoskonałości na twarzy. Wśród zaleceń stosowanych w ramach lasera fakcyjnego wyróżniamy takie niedoskonałości jak: zmarszczki, blizny potrądzikowe, blizny pooparzeniowe, blizny pooperacyjne, rozstępy, pomarszczone dłonie, przebarwienia skórne.

Laser frakcyjny – jakie jeszcze są jego funkcje?

Oprócz usunięcia powyższych niedoskonałości na twarzy, osoba wykonująca zabieg może liczyć na inne plusy wynikające z kuracji. Po wykonanym zabiegu nasza skóra jest widocznie odmłodzona, o wyrównanym kolorycie, większej gęstości i sprężystości. Dzięki temu nawet osoby posiadające drobne niedoskonałości, mogą wykorzystać laser frakcyjny wrocławktóry zredukuje nawet najdrobniejsze niedoskonałości, ale także i zadba o podstawowe właściwości skórne.

Laser frakcyjny – czy są przeciwskazania?

Warto nadmienić, że w określonych wypadkach laser frakcyjny nie powinien być użytkowany. Dzieje się tak w momencie gdy:

  • kobieta jest w ciąży lub jest mamą karmiącą
  • kiedy stosujemy witaminy A i beta-karotenu na dwa dni przed zabiegiem *(wpływają na koloryt skóry)
  • w momencie stosowania leków zmniejszających krzepliwość krwi (również kwasu acetylosalicylowego), antybiotyków, antydepresantów, retinoidów
  • w wypadku takich schorzeń jak nowotwory, padaczka, cukrzyca lub w momencie posiadania rozrusznika serca
  • bielactwo lub łuszczyca w miejscu, gdzie będzie stosowany laser

W każdym innym wypadku laser frakcyjny może być bez problemu stosowany.