Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna

Powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wykonywane z sukcesami, a wszystko dlatego, że jest bezpieczny w stosowaniu. Co warto wiedzieć o samym zabiegu? Sprawdzamy!

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalnie występujący w ludzkim organizmie związek chemiczny, który zlokalizowany jest w całym ciele, a w szczególności w skórze, oku, czy mazi stawowej. Dzięki swoim właściwościom sprawia, że skóra jest sprężysta i dobrze nawilżona, lecz z wiekiem jego ilość w skórze maleje, co skutkuje nie tylko pojawieniem się zmarszczek, ale również utratą jędrności oraz objętości ust.

Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg odbywa się bez bólu w znieczuleniu miejscowym i polega na podaniu w okolicę czerwieni wargowej preparatu w sterylnych warunkach. Co ważne, powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonuje doświadczony lekarz, co oznacza, że możemy być pewni, że wszystko przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. W wyniku przeprowadzonej procedury uzyskuje się natychmiastowe efekty i niewymagana jest rekonwalescencja.

Bezpieczeństwo stosowania kwasu hialuronowego

Dzięki zgodnej budowie komórek naszego ciała wraz z budową kwasu hialuronowego możemy być pewni bezpieczeństwa podczas jego stosowania na naszej skórze. Kwas jest bardzo dobrze przyjmowany przez ludzką skórę, co potwierdzają liczne badania (nawet te aktualne).

Pomimo zdecydowanego bezpieczeństwa, pierw powinniśmy skonsultować każdy planowany zabieg z udziałem tego właśnie kwasu z naszym lekarzem, który powinien podjąć decyzję o jego stosowaniu w naszym, konkretnym przypadku.