Usuwanie blizn potrądzikowych laserem - Czy warto?

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem – Czy warto?

Medycyna estetyczna

Blizny problem każdego z nas. Sprawdź jak je pokonać.

 

Blizny to bardzo nieestetyczne miejsca na naszym ciele. Przyczyn powstawania blizn może być bardzo dużo od infekcji bakteryjnych (trądzik) po operacje i wypadki. Choć przyczyn jest bardzo dużo, łączy je jedna wspólna cecha. Blizny to uszkodzone miejsca na naszym ciele, której nie pomagają już nawet dobra maść. Sprawdź jak skutecznie usunąć blizny laserem, zobacz czy zabieg jest rekomendowany w Twoim przypadku.

Co możemy usunąć laserem?

Istnieje wiele różnych schorzeń blizn jakie możemy usunąć za pomocą wiązki lasera. Do najbardziej popularnych blizn należą te pooparzeniowe, pooperacyjne, pobakteryjne i potrądzikowe. W przypadku występowania takich blizn i rozstępów używa się sprzętów jak Pollogen Legend czy laser frakcyjny ablacyjny eCO2 dostępny w większości gabinetów medycyny estetycznej. Już po kilku zabieg widzimy widoczny rezultat w postaci usunięcia rozstępów czy minimalizację widoczności rany.

Blizny trądzikowe

Najwięcej osób decydujących się na zabieg usuwania blizn zmaga się z problemem trądziku. Czy taki zabieg jest skuteczny w tym schorzeniu? Tak ale pod pewnymi warunkami. W większości przypadków występowanie trądziku to problem dziedziny, który jest trudny do całkowitego wyleczenia, za pomocą kosmetyków i antybiotyków ponieważ problem powraca.

W przypadku usuwania laserowego możemy wyrównać koloryt rany, blizny względem całego ciała. Dzięki temu rana jest niewidoczna tak mocno niż przed zabiegiem. Dla najlepszych rezultatów należy wykonać od 3 do 6 zabiegów usuwania blizn laserem w okresie maksymalnie 3 miesięcy.

Blizny pourazowe

Kolejnym problem z jakim spotykają się zarówno dorośli jak dzieci są blizny pourazowe, które powstają po wypadkach czy ciężkich infekcjach. Często takie blizny się sączą i tworzą się brzydkie i niewygodne czyraki. Leczenie w takim przypadku należy wykonać najpierw na pozbyciu się infekcji bakteryjnej a następnie zabieg laserem frakcyjnym który spłyca otaczające tkanki i regeneruje uszkodzoną ranę. Korzystanie z laserowego usuwania blizn pozytywnie może wpłynąć na Twoją samoocenę i dobre samopoczucie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim należy zadbać o skórę, czyli nie używać mocnych kosmetyków takich jak żele pod prysznic a postawić na naturalne zioła ( z wyłączeniem mocnych ziół takich jak nagietek). Przed zabiegiem nie można też wykonywać innych zabiegów takich jak pelling chemiczny czy mikrodermabranzji, które mogą negatywnie wpłynąć na zabieg usuwania blizn laserem. Poza tym nie ma innych przeciwwskazań.

Co po zabiegu usuwania blizn?

Laser po zabiegu zostawia czerwone ślady w miejscu usuwania blizn, jednak to minie w przeciągu 3 dni po czym skóra będzie w lepszym stanie. Czas całkowitej regeneracji wynosi nawet 30 dni w zależności od naszej genetyki.

Przeciwwskazania

Istnieje też kilka przeciwwskazań przy których NIE ZALECA się wykonywanie usuwania blizn, poniżej przeciwwskazania:

  • cukrzyca
  • problemy bakteryjne
  • nowotwory skóry
  • ciąża i okres macierzyński

Czy warto korzystać z lasera?

To pytanie indywidualne, jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu Twoich blizn to usuwanie laserowe będzie jedną z najbardziej skutecznych form na rynku. Maść czy inne środki dermatologiczne nie są tak skuteczne a problem powraca szczególnie przy trądziku młodzieńczym.

źródło: Centrum Usuwania Blizn www.dermexpert.pl