Jak pozbyć się blizny?

Jak pozbyć się blizny?

Polecne i promocje

Jak pozbyć się blizny?

Niejednokrotnie słyszymy, że dziecko sąsiadki albo kuzyna wylało na siebie wrzątek, przewróciło się podczas biegania lub jazdy na rowerze albo zostało dotkliwie podrapane przez kota. Takie sytuacje mogą przydarzyć się każdemu – także osobie dorosłej.

Niestety konsekwencją takich wypadków są rany a następnie blizny, które – nieodpowiednio pielęgnowane – mogą zostać z nami na całe życie. Będą nie tylko przypominać o bolesnym zdarzeniu, ale również źle wpływać na nasze samopoczucie. Poza tym, jeśli nie zadbamy o nie zaraz po zagojeniu się rany, staną się mocno wypukłe i mogą pojawić się przerosty i zgrubienia.

Konsekwencje nieleczenia blizn

Blizna może powstać wskutek urazów i oparzeń, a także zabiegów i przebytych chorób. Najczęściej dochodzi do niej poprzez skaleczenie, otarcie, nieleczony trądzik i tym podobne sytuacje. Należy pamiętać, że rozstępy to także blizny. Mogą pojawić się nie tylko po ciąży, ale również przy gwałtownej zmianie wagi. Jakie są konsekwencje ich nieodpowiedniej pielęgnacji? Najczęstsze to:

  • względy estetyczne – im bardziej widoczna blizna, tym bardziej szpeci nasze ciało i wywołuje psychiczny dyskomfort; uniemożliwia założenie konkretnego typu odzieży i ogranicza naszą swobodę;
  • są przyczyną nieprzyjemnego uczucia „ciągnięcia się” skóry a czasami nawet bólu;
  • powodują dysfunkcję danej okolicy ciała i niejednokrotnie sprawiają, że tracimy czucie, na przykład na łuku brwiowym;
  • zmieniają kolor, stają się wypukłe i pojawiają się na nich przerosty i zgrubienia;
  • uniemożliwiają opalanie – promienie słoneczne oraz lampy w solarium powodują trwałe przebarwienie blizny, a co za tym idzie, staje się ona bardziej widoczna.

Co pomaga na bliznę?

Właściwe dbanie o bliznę, czyli zakrywanie jej przed słońcem i unikanie solarium, to tylko jednak strona medalu. Jeśli chcemy, aby w przyszłości była jak najmniej widoczna, nie powodowała dyskomfortu fizycznego i psychicznego oraz nas nie ograniczała, należy zainteresować się specjalistycznymi preparatami, które mają ogromny wpływ na wygląd blizny, na przykład żel Contractubex. Na rynku istnieje już od kilku lat i można spotkać go także w postaci plastrów. Zawiera substancje czynne, które wspomagają proces gojenia skóry oraz regulują wytwarzanie tkanki blizny. Są to:

  • alantoina,
  • heparyna,
  • wyciąg z cebuli.

Alantoina wykazuje działanie zmiękczające oraz łagodzi swędzenie skóry. Heparyna zmniejsza obrzęk i pobudza regenerację naskórka. Z kolei wyciąg z cebuli posiada właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz zapobiega tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny.

Jak działa żel Contractubex?

Żel Contractubex wykazuje działanie przeciwzapalne, wygładzające, antyproliferacyjne (zapobiega rozmnażaniu się komórek blizny) i rozluźniające tkankę blizny. Niweluje uczucie świądu, który bardzo często pojawia się w procesie gojenia, zmiękcza bliznę i pomaga wiązać wodę w jej tkance. Jest naprawdę skuteczny, co potwierdzają liczne badania kliniczne. Działa na wszystkie rodzaje blizn. Dzięki połączeniu alantoiny, heparyny i wyciągu z cebuli, reguluje syntezę kolagenu, będącego głównym białkiem tkanki łącznej oraz sprawia, że blizna jest jak najmniej wypukła i blada. Jest polecany także do dawno powstałych zmian skórnych, ponieważ każdą bliznę można zmniejszyć i poprawić jej wygląd. Jednak najlepsze efekty daje stosowanie żelu Contractubex od początku jej kształtowania. Pozwala to uniknąć przerostów tkanki oraz zmian barwy.

Na każdą bliznę jest sposób. Wystarczy tylko jak najszybciej rozpocząć leczenie, stosując odpowiedni preparat, na przykład żel Contractubex. Niestety – „wypadki chodzą po ludziach” – i nie sposób uchronić się przed wszystkim. Na szczęście połączenie alantoiny, heparyny i wyciągu z cebuli może pomóc w procesie regeneracji blizny, poprawić jej wygląd i zmniejszyć widoczność. Lepiej sięgnąć po sprawdzony środek, niż pierwszy lepszy preparat albo czekać aż „do wesela się zagoi”. Żadna blizna nie zagoi się sama, a przecież każdemu zależy na zminimalizowaniu szkód nieszczęśliwego wypadku.