Piękne paznokcie to zdrowe paznokcie

Piękne paznokcie to zdrowe paznokcie

Polecne i promocje

Każda kobieta marzy o pięknych, zadbanych paznokciach dłoni i stóp. Dlatego często stosują np. manicure hybrydowy, który daje piękne efekty na długi czas. Niestety zdarza się, że odwiedzany salon kosmetyczny nie przestrzega zasad higieny i możemy zarazić się grzybicą paznokci. Zreszta nie tylko salony kosmetyczne są źródłem infekcji. Z chorobą możemy zetknąć się na basenie, w saunie, a nawet w sklepie obuwniczym, jeśli przed nami wybraną parę butów przymierzała na bosą stopę chora osoba. Leczenie grzybicy może być długotrwałe, lub szybkie, jeśli wybierzemy odpowiedni sposób. Ale o tym za chwilę.

Grzybica paznokci – jak rozpoznać i leczyć?

Grzybica paznokci jest powszechnym problem, dotykającym przede wszystkim paznokci u stóp. Objawami tej choroby jest zmiana koloru płytki paznokcia, odkształcenie płytki, jej pogrubienie i kruchości, a przede wszystkim nieprzyjemny, charakterystyczny zapach. Grzybica może obejmować płytkę wyłącznie jednego paznokcia lub rozprzestrzenić się na wszystkie. Specjaliści Kliniki Miracki wskazują, że zwykle jednak zajmuje płytkę pierwszego i piątego paznokcia – do nich bowiem najciaśniej przylegają buty. Niestety jest to choroba często bagatelizowana lub leczona nie zawsze skutecznymi „babcinymi” metodami. Stąd często w wyszukiwarkach wpisywane są frazy typu: „grzybica paznokci leki”, „grzybica paznokci domowe sposoby”. Leków na tę chorobę jest wiele, ale należy je zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. Domowe sposoby także należy skonsultować ze specjalistą! Obie te metody wymagają cierpliwości, gdyż są to procesy długotrwałe. Jednak na efekty leczenia grzybicy paznokci wcale nie trzeba długo czekać. Wystarczy znać sposób.

Lunula – laserowe leczenie grzybicy paznokci

Laser Lunula to nowoczesny i mało inwazyjny sposób na poradzenie sobie z grzybicą paznokci. Podczas zabiegu wykorzystywane są dwie długości fal, które precyzyjnie docierają do istoty problemu, oraz przeciwdziałają dalszemu rozwojowi choroby. Laser Lunula nie tylko hamuje objawy grzybicy, ale również pobudza procesy immunologiczne paznokci po to, by stały się one bardziej odporne na wpływ czynników zewnętrznych. Laser Lunula przydatny jest również przy regeneracji macierzy i płytki paznokcia. Terapia rekonstrukcji i pielęgnacji laserem Lunula jest doskonałym sposobem na odnowę paznokcia, remedium na przywrócenie do formy zmęczonych, forsowanych zabiegami lub codziennym trybem życia paznokci. Na szczególne uznanie terapia zasługuje ze względu na efektywność, szybkość oraz bezbolesność. Co istotne – nie istnieją przeciwwskazania wykonania zabiegu, dlatego także osoby zmagające się z cukrzycą (u których grzybica może być jednym z przykrych objawów tej choroby) mogą poddać się procedurze laseroterapii. Światło lasera nie uszkadza naturalnej płytki paznokcia, a zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. W większości przypadków już 12 minut wystarczy, by pozbyć się grzybicy z jednej kończyny. Po kuracji paznokcie odrastają zdrowe, lśniące i o naturalnie zabarwionej płytce.

Co należy wiedzieć o laserowym usuwaniu grzybicy paznokci

Jest parę istotnych elementów o których należy pamiętać przed poddaniem się zabiegowi:

  1. W celu diagnostyki grzybicy paznokci, należy skorzystać z porady specjalistów. Jeśli zostanie stwierdzony stan chorobowy, wskazane jest niezwłoczne umówienie się na wykonanie zabiegu laserowego Lunula.
  2. Przed zabiegiem powierzchnia paznokcia musi być dokładnie oczyszczona. Należy więc zmyć lakier, co można zrobić samodzielnie w domu lub podczas wizyty w gabinecie.
  3. Zabieg laserem Lunula trwa około 12 minut na każdą kończynę.
  4. Zabieg jest bezbolesny, a niektórzy pacjenci warszawskiej Kliniki Miracki wskazują, że wręcz przyjemny.
  5. Kuracja nie wymaga rekonwalescencji.

By poddać się szybkiemu i nie inwazyjnemu zabiegowi usuwania grzybicy paznokci, umów się na wizytę w Klinice Miracki.