Protezy zębowe ruchome, stałe, implanty zębowe

Protezy zębowe ruchome, stałe, implanty zębowe

Polecne i promocje

Implantacja otworzyła nieograniczone możliwości protetyki stomatologicznej dzięki niej możliwe jest usunięcie wad uzębienia dowolnej złożoności. Istotą protetyki na implantach zębowych jest wszczepianie sztucznego korzenia w kości szczęki, na której umieszcza się koronę. Proces leczenia jest miejscowy i całkowicie skoncentrowany w obszarze brakujących zębów, co pozwala zachować integralność i zdrowie pozostałych zębów. Nie jest to jedyny sposób na uzupełnienie uzębienia.

Protetyka stomatologiczna – mosty protetyczne

Jeśli korzeń zęba nie może zostać zachowany, stomatolog może zasugerować zainstalowanie mostu, który jest zamontowany na sąsiednich zębach. Ten rodzaj protezy zębowej ma jednak poważne wady: możliwość zgrzytania zębami, zwiększone obciążenie zdrowych zębów, resorpcja i utrata kości w miejscu, w którym wcześniej znajdował się korzeń zęba.Taka metoda protetyki stomatologicznej daje możliwość wymiany maksymalnie 3-4 brakujących zębów.

Protezy zębowe ruchome

Protezy ruchome można zastosować w przypadkach całkowitego braku zębów lub jeśli zęby własne, działające, jako podpory, nie są w stanie wytrzymać obciążenia. Ruchome protezy zębowe leżą na dziąśle, w wyniku, czego obciążenie rozkłada się nie tylko na zęby podtrzymujące, ale także na błonę śluzową (lub tylko na nią, jeśli nie ma zębów podtrzymujących).

Protezy mogą być mocno przymocowane za pomocą haczyków lub zamków i umożliwiają rozłożenie obciążenia między błoną śluzową a zębami oporowymi. Inny rodzaj protezy można zastosować, jako trwałą konstrukcję, ale z uwagi na jej znaczące wady i biorąc pod uwagę szybki rozwój technologii, struktury te są często stosowane, jako rozwiązanie tymczasowe.

Decydując się protetykę stomatologiczną lepiej udać się do klinki stomatologicznej, która ma dobre opinie wśród pacjentów. Sprawdzona placówka zatrudnia dobrze wykwalifikowanych stomatologów, którzy wykorzystują w swojej pracy nowoczesne materiały i zaawansowane technologie mające na celu funkcjonalną i estetyczną odbudowę brakujących zębów.

W wyniku braku zębów powstaje szereg niedociągnięć funkcjonalnych i estetycznych. Zaburzenia żucia są zaburzone, kości i uzębienie jest zdeformowane, pojawiają się bóle stawów, a w niektórych przypadkach nawet dolegliwości kręgosłupa. Dlatego nie ma sensu zwlekać z wizytą u stomatologa, po konsultacji można zdecydować się na implanty zębowe lub protezy zębowe ruchome albo stałe.

Soldent – klinika stomatologiczna w Warszawie.