Antykoncepcja hormonalna – u kogo takie rozwiązanie się sprawdzi?

Pordnik

Antykoncepcja hormonalna jest w dzisiejszych czasach stosunkowo łatwo dostępna i istnieje kilka jej odmian – można więc dobrze dopasować ją do potrzeb swojego organizmu. Podjęcie takiej decyzji to jednak dosyć poważna sprawa i musimy na pewno zebrać wcześniej wszelkie niezbędne informacje na jej temat. Nigdy nie decydujmy się na skorzystanie z czegoś, czego działania nie jesteśmy do końca pewne.

To, że kobiety mają dostęp do różnych metod antykoncepcji – nie jest przypadkowe. Możemy skorzystać z tabletek, wkładki, plastrów. Produkty te mają w sobie różne dawki hormonu i będą bardzo różnie oddziaływać na organizmy poszczególnych kobiet. Dobranie odpowiedniego środka może trwać o wiele dłużej niż nam się wydaje i musimy liczyć się z tym, że po drodze zostanie popełnione kilka błędów. Potem jednak dostępna będzie dla nas antykoncepcja online i dzięki temu w każdej chwili będziemy miały możliwość przedłużenia swojej recepty – nie wychodząc nawet z mieszkania. Najpierw jednak trzeba przejść wiele testów i odpowiedzieć na wnikliwe pytania.

Po co specjaliście szczegółowy wywiad?

Antykoncepcja hormonalna musi być dobrze dobrana do organizmu kobiety, więc ginekolog będzie musiał zadać nam kilka niedyskretnych pytań. Na pewno będzie go interesowała również nasza historia chorób rodzinnych i nawyki. Jeżeli źle się odżywiamy i palimy papierosy to może się okazać, że nie będziemy mogły korzystać z takiej metody zabezpieczania się przed ciążą.

Ginekolog zadaje te pytania po to, aby nie zrobić nam krzywdy. Antykoncepcja hormonalna może być niebezpieczna dla tych kobiet, u których ryzyko pojawienia się zakrzepicy jest wysokie. Dlatego właśnie przeprowadzane są testy, które mają wykluczyć nadmierną krzepliwość krwi i umożliwić lekarzowi zapisanie wybranego środka bez wyrzutów sumienia.

Czy antykoncepcja hormonalna jest sprzedawana wszędzie?

Jeszcze kilka i kilkanaście lat temu zdarzały się sytuacje, w których farmaceuci odmawiali sprzedaży antykoncepcji i było to ściśle powiązane z kwestiami religijnymi. W podobny sposób zachowywali się także lekarze. Dzisiaj jest to już na szczęście bardzo rzadko spotykana sytuacja i dostępna jest także antykoncepcja online.

Polega to na tym, że możemy porozmawiać ze specjalistą przez Internet i na podstawie udzielonych mu informacji wystawi on nam e-receptę na nowy środek – albo przedłuży tą, z której korzystaliśmy do tej pory. W ten sposób całkowicie eliminujemy ryzyko tego, że ktoś odmówi nam pomocy.

Antykoncepcja online to doskonałe rozwiązanie w nagłych wypadkach. Na wizytę umówimy się szybko, wypełniając odpowiedni formularz i opłacając usługę. Wizyta odbywa się w zaciszu własnego domu, co wiąże się z większym komfortem psychicznym.

Jeżeli jest potrzeba szybkiej konsultacji online, mając na celu uzyskanie e-recepty na antykoncepcję hormonalną, warto wspomnieć o serwisie telemedyk.online.
Serwis powstał z myślą o Pacjentach w dobie pandemii COVID-19, aby poradę można było uzyskać, nie wychodząc z domu!
Twoim Lekarzem będzie Marcin Łata, który zadba o Twoje zdrowie.