Co to jest kwas hialuronowy i jak wpływa na twoją skórę?

Co to jest kwas hialuronowy i jak wpływa na twoją skórę?

Prasóweczki

Chociaż nieco trudny do powiedzenia składnik do pielęgnacji skóry, powszechnie znajdowany w twoich ulubionych serum, maseczkach i kremach nawilżających, jest ważnym dodatkiem do codziennego programu pielęgnacji skóry. Wynika to z faktu, że składnik, cząsteczka naturalnie występująca w skórze, wiąże się z wodą, aby ujędrnić skórę i nadać jej efekt zroszonego, lśniącego efektu. Ale kwas hialuronowy nie tylko podnosi poziom nawilżenia skóry.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest cząsteczką cukru, która występuje naturalnie w skórze i pomaga wiązać wodę z kolagenem, zatrzymując go w skórze, dzięki czemu skóra może wyglądać na bardziej jędrną, odwodnioną i bardziej nawodnioną.

Zasadniczo kwas hialuronowy zwiększa nawilżenie skóry, dzięki czemu skóra może być świeża, pełna i sprężysta. Kolagen w naszej skórze właściwej tworzy strukturę skóry. Naturalny kwas hialuronowy wiąże się z jednej strony z kolagenem, a z drugiej łączy się z cząsteczkami wody, nadając skórze jędrność.

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak ważny?

Z wiekiem tracimy naturalnie kolagen i kwas hialuronowy, dzięki czemu skóra staje się łatwiej odwodniona. Również trudna pogoda, grzejniki w okresie zimowym, niektóre produkty do pielęgnacji skóry i leżące u jej podstaw warunki skóry mogą powodować niewielkie pęknięcia w barierze ochronnej skóry, umożliwiając ucieczkę wody. Dlatego stworzenie specjalnie dostosowanego schematu pielęgnacji skóry z produktami nawilżającymi może być wyjątkowo korzystne.

Nawilżające składniki do pielęgnacji skóry, w tym kwas hialuronowy, gliceryna, koloidalne płatki owsiane, mocznik, glikol propylenowy i sorbitol – działają jak substancje pochłaniające wilgoć, które przyciągają wodę do skóry w celu jej nawilżenia. Kwas hialuronowy łatwo się wnika, dlatego tak dobrze działa po zastosowaniu miejscowym. Nasza skóra jest największym narządem w organizmie i pochłania do 60 procent składników odżywczych, które na niej stosujemy.

Dodatkowe zalety kwasu hialuronowego obejmują jego lekką, wodnistą naturę oraz zdolność do zatrzymywania wilgoci z otoczenia i głębszych warstw skóry właściwej w celu pełnego nawilżenia skóry.

Kto powinien stosować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest świetny dla wszystkich rodzajów skóry. Ogólnie nie działa drażniąco i nie wywołuje trądziku, trądziku różowatego ani alergicznych reakcji skórnych. Istnieje jednak niewielka szansa na jakiekolwiek niepożądane skutki uboczne.

Osoby z suchą lub bardziej dojrzałą skórą skorzystają najbardziej na zastosowaniu kwasu hialuronowego. Z wiekiem nasze ciała produkują go mniej, więc miejscowa wymiana kwasu hialuronowego wywrze największy wpływ na tych z nas w średnim wieku i starszych.

Kwas hialuronowy ma w nazwie słowo „kwas”, ale jest bezpieczny dla wszystkich. Nie są znane żadne skutki uboczne stosowania kwasu hialuronowego, ponieważ znowu jest on wytwarzany w naszych ciałach.