Formaty reklam w YouTube

Reklama Suchań

Prasóweczki

Formaty reklam w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli wolno Ci połapać się w następnych formatach reklamowych i musisz usystematyzować sobie wiedzę żeby móc zrozumieć i dobrze sklasyfikować reklamy na YouTube więc niniejszy towar jest dla Ciebie.

Reklama Chociwel

W tym tekście opisane zostały inne typy reklam w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Pierwszym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest reklama displayowa w postaci banerów, jakie mogą wyświetlać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Tenże tym informacji daje się nad proponowanymi filmami, jakie wydobywają się po prawej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 daje się jedynie na komputerach. Bardzo efektywny format, który służy do mieszkania uwagi użytkownika YouTube podczas odwiedzania przez niego obrazu w serwisie. Przez wszystek czas trwania materiału filmowego emitowana jest promocja w jasnym górnym rogu. Może wtedy żyć także statyczna grafika, animowany baner bądź i może tkwić w klas tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie odtwarzanego filmu

Również na komputerach pokazują się nakładki reklamowe na wideo. Określane są formaty graficzne lub tekstowe o wymiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że informacje w klas tekstowej są przeźroczyste. Gdyby nie chcemy z nich posiadać, wówczas stanie nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najczęstszy format reklamy wideo w YouTube, który można zauważyć przed, w trakcie lub po zakończeniu filmu. Firma tej reklamy to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co chwila 5 sekund reklamy. Po upływie 5 minuty w jasnym dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go daje zatrzymanie informacji i powrót do odtwarzania filmu. Co istotne, reklama pokazywana jest także na komputerach, smartfonach, tabletach. I ten pan reklamy można i sprawdzić na telewizorach oraz konsolach do gier. W przypadku reklamy Instream możliwa jest również sytuacja, w jakiej ujawni się jedna reklama po drugiej.Reklama Chociwel

Niepomijalne reklamy wideo

Format też przylega do rodziny reklam InStream. Jedyna odpowiedź jest taka, iż nie wolno go opuścić i powinien obejrzeć reklamę do celu co w przypadku dłuższych informacji zapewne żyć bolesne dla klienta, który podawany jest każdego dnia wieloma informacjami w YouTube. W przykładu takich formatów dobrze jest zrobić ciekawą, angażującą reklamę, która da uwagę widowni na YouTube i stwierdzi z zainteresowaniem taką informację. Reklama Chociwel

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, jakiej nie można pominąć. Ujawnia się także na pecetach jak i smartfonach i tabletach. Inna firma przerywnika, jaką potrafisz stosować to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, jaka został zawarty w obecnym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w koleje w której będą udostępniane użytkownikom. Dzięki temuż ostatni pan kampanii idzie na „opowiedzenie historii” o własnej właściwości oraz nakłonienie do jakości lub zwyczajnie do obrotu przez ten pan reklam. Reklama Chociwel

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny film na kanale w YouTube czy tez sam kanał w niniejszym serwisie. Wyświetlić pewno się w sukcesach wyszukiwania YouTube bądź oraz na stronie oglądania obrazu w YouTube – po prawej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W prawej strony odtwarzanego ekranu wideo mogą też pojawić się artykuły wynikające z Google Shopping, które korzystać mogą do określonego wideo. Po jakimś czasie belka z stronami produktów umieszcza się do odpowiedniej strony, jednak można ją tak rozwinąć, żeby móc jeszcze przejrzeć efekty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z których można posiadać w ramach kampanii Google Ads jest szczególnie wiele. Reklama Chociwel

zobacz również Formaty reklam w YouTube