Lawenda w codziennej diecie. Dowiedz się więcej o jej zdrowotnych właściwościach

suplementy diety
Lawenda kojarzy nam się przede wszystkim z przepięknym zapachem oraz charakterystycznym, delikatnym kolorem. To popularna ozdoba, która wprowadza do naszego domu przytulną atmosferę. Znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak pożyteczne są właściwości lawendy w codziennej diecie. Możemy ją przyjmować w formie tabletek, proszku rozpuszczalnego w wodzie, a także naparów i herbat. Jakie korzyści oferuje przyjmowanie suplementów na bazie lawendy?

Właściwości odżywcze lawendy

Roślina ta jest źródłem wielu cennych mikroelementów. Znajdziemy tu liczne witaminy i minerały, fitosterole, kumaryny, kwasy organiczne oraz sole mineralne. To potężna dawka cennych substancji, które wpłyną korzystnie na stan zdrowia fizycznego i psychicznego, a także na urodę. Substancje te najczęściej są przekazywane do organizmu w formie olejków eterycznych, ale możemy je również przyjmować w postaci ekstraktu z lawendy. W procesie trawienia przyswoimy znacznie więcej mikroelementów obecnych w lawendzie.

Jakie korzyści oferuje lawenda w diecie?

Stosowanie lawendy zaoferuje szereg korzyści szczególnie w obrębie zdrowia psychicznego. Roślina pozwała rozładować napięcie wewnętrzne oraz działa relaksująco. Może być stosowana jako środek ułatwiający zasypianie. Z tego względu lawenda w proszku najlepiej sprawdza się w porze wieczornej po ostatnim posiłku. Właściwości lawendy są szczególnie cenne dla osób, które w codziennym życiu dostarczają intensywnego stresu.
Mikroelementy zawarte w lawendzie działają rozkurczowo i wspierają prawidłową pracę układu pokarmowego. Są często stosowane do leczenia popularnych dolegliwości zatok, gardła oraz oskrzeli. Lawenda w tabletkach może przynieść wiele pozytywnych zmian w obrębie układu pokarmowego. Zawarte w niej substancje poprawiają apetyt, przyśpieszają trawienie oraz łagodzą bóle brzucha. Lawenda sprzyja zachowaniu wysokiej kondycji włosów, skóry oraz paznokci.

Jak przyjmować suplementy na bazie lawendy?

Wybór produktów na bazie lawendy jest całkiem spory. Świetną propozycją jest lawenda w tabletkach, która ze względu na prostotę stosowania jest najbardziej praktyczna. W przypadku osób o drażliwym układzie pokarmowym, lepiej sprawdzi się lawenda w proszku, którą można rozpuścić w wodzie, ale również w ziołach i herbacie. Suplementy na bazie lawendy zaleca się stosować po ostatnim posiłku w porze wieczornej. Jej odprężające i relaksujące działanie znacznie ułatwi zasypianie. Znajdziesz je na bobicapolska.pl