Stomatologia estetyczna. 5 skutecznych sposobów, aby poprawić wygląd uśmiechu

Stomatologia estetyczna. 5 skutecznych sposobów, aby poprawić wygląd uśmiechu

Warto przeczytać

Nowoczesna stomatologia nie tylko koncentruje się na leczeniu, ale również na estetyce zębów. Jak cieszyć się pięknym uśmiechem na lata?

Do gabinetu stomatologicznego można udać się dzisiaj w wielu celach – stomatologia pozwala na odratowanie uszkodzonego zęba, zastąpienie go ruchomymi lub stałymi protezami, ale do dyspozycji pacjentów jest też pełna gama zabiegów estetycznych.

Równe, białe zęby odejmują lat i poprawiają samoakceptację. Warto więc zadbać o ich wygląd. Jakie zabiegi estetyczne może zaoferować gabinet stomatologiczny?

 1. Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

  Chociaż wybielanie zębów możliwe jest w warunkach domowych, warto odwiedzić w tym celu gabinet stomatologiczny. Dostępne w nim metody nie tylko są skuteczniejsze, ale również bezpieczniejsze.

  Zabiegi wybielania zębów dostępne w gabinetach można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na:

  • Wybielanie nakładkowe – metoda polegająca na wykonaniu nakładek dopasowanych do łuków zębowych, które pacjent stosuje w domu. Nakładki wypełnia się żelem wybielającym i stosuje przez około 2 tygodnie.
  • Wybielanie lampą – to metoda natychmiastowego wybielania zębów przez naświetlanie ich specjalną lampą. Oferuje ją każda dobra klinika stomatologiczna.
 2. Licówki – szybka korekta kształtu i barwy zębów

  Współczesna stomatologia często sięga po licówki. To rodzaj stałej protezy, która ma postać cienkiego płatka porcelany dopasowanego do kształtu zęba.

  Głównym celem licówek jest piękny uśmiech pacjenta. Za ich pomocą można skorygować wygląd zęba – jego wymiary, kolorystykę. Licówki często stosowane są u pacjentów ze zniszczonym uzębieniem, niepodatnych na wybielanie, z diastemą – przerwą między zębami.

 3. Bonding – odbudowa kompozytowa

  Aby nadać uśmiechowi piękny wygląd, wykorzystuje się także bonding. Gabinet stomatologiczny stosuje wtedy specjalne materiały kompozytowe – takie, jak te używane do leczenia próchnicy, aby nadać zębom pożądany wygląd.

  W porównaniu do licówek porcelanowych bonding jest tańszy i odbudowę można wykonać błyskawicznie. Gabinet dentystyczny może przeprowadzić zabieg tego typu przy diastemie, uszkodzeniach mechanicznych zębów.

  Głównym minusem tej metody jest jej niższa trwałość w porównaniu do licówek porcelanowych.

 4. Implanty stomatologiczne

  Braki zębowe można uzupełniać na różne sposoby – gabinet stomatologiczny posiadający podpisaną umowę z NFZ może zaoferować tylko tanie i mało wygodne protezy akrylowe. Gdy pacjent chce skorzystać z metod trwałego uzupełninia braków, jedynym rozwiązaniem jest prywatna klinika stomatologiczna.

  Aktualnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się implanty stomatologiczne, które stanowią alternatywę nie tylko dla protez ruchomych, ale również uzupełnień stałych jak mostki protetyczne.

  Implant wszczepiany jest bezpośrednio w kość i służy wtedy jak korzeń zęba, na którym osadza się koronę. W ten sposób uzupełnienie doskonale imituje naturę – jest estetyczne, trwałe, komfortowe.

  Dzisiaj dobry gabinet dentystyczny może zaoferować leczenie implantologiczne nawet całkowitego bezzębia, również przy zaniku kości. Stosowane są wtedy specjalne implanty, w tym implanty zygomatyczne. Oferuje je między innymi klinika stomatologiczna Studio Stomatologii Estetycznej Se+ z miasta Kraków.

 5. Ortodoncja – prostowanie zębów

  Stomatologia estetyczna to także ortodoncja, czyli procedury polegające na prostowaniu zębów. Pod tym terminem znajduje się długotrwałe leczenie polegające na zmianie pozycji uzębienia w łukach, jednak daje ono bardzo dobre rezultaty – nie tylko podnosi estetykę uśmiechu, ale również poprawia stan zębów i dziąseł.

  Aktualnie gabinety ortodontyczne oferują szeroką gamę aparatów ortodontycznych do wyboru. Wśród nich znajdują się aparaty wyjmowane – ruchome oraz stałe, w tym aparaty metalowe, porcelanowe, kryształowe. Dużą popularnością cieszą się obecnie aparaty nakładkowe, które wybierane są przez wielu dorosłych.

  Współczesna stomatologia oferuje zatem pełną gamę procedur skupionych na estetyce uśmiechu. To gwarancja pięknego wyglądu!

1 thought on “Stomatologia estetyczna. 5 skutecznych sposobów, aby poprawić wygląd uśmiechu

 1. Wybielałam zęby przed ślubem 🙂 Było to dobre rok temu i efekt nadal się trzyma. Wcześniej próbowałam wielu sposobów na domowe wybielanie zębów. Z lepszym albo gorszym rezultatem. Ale wiem obecnie, że jest to jedynie strata kasy i od samego początku mogłam wybrać się na wizytę do stomatologa.
   
  W sumie jak się tak zastanawiajac to więcej dałam na środki wybielające które nie dały efektu od samej wizyty….

Comments are closed.