Dieta kapuściana

Jeść smacznie i zdrowo, a do tego chudnąć – czy to możliwe? Okazuje się, że tak i daje nam to dieta kapuściana. Ten znany od dawna, ale wciąż niedoceniany sposób odżywiania, jest nam w stanie zapewnić naprawdę imponujące rezultaty. Przyjrzyjmy się diecie kapuścianej i spróbujmy ocenić, czy rzeczywiście warto ją podjąć?

Na czym polega dieta kapuściana?

Odchudzająca dieta kapuściana trwa 7 dni. W tym czasie każdego dnia jesz zupę z kapusty. Brzmi bardzo jednostajnie? Niekoniecznie. Przecież możesz ją przyrządzać na wiele różnych sposobów i z różnymi dodatkami smakowymi. Odchudzanie z dietą kapuścianą pozwala schudnąć nawet 3 kg w ciągu tygodnia. To bardzo dużo, ale możesz dopuścić takie tempo utraty kilogramów dlatego, że dieta trwa tylko tydzień i nie zagraża Twojemu zdrowiu.

W czasie trwania diety ograniczasz spożycie mięsa i produktów zbożowych. Większość jadłospisu powinna się składać z warzyw. Podstawą diety jest zupa kapuściana. Możesz ją jeść na obiad, na kolację i na śniadanie. Jednakże 3 takie same posiłki dziennie po prostu by Ci się znudziły. Dlatego najlepiej będzie jeść zupę na obiad, a na śniadania i kolacje serwować sobie naturalny jogurt, gotowane warzywa i chude grillowane lub pieczone w folii mięso z kurczaka czy indyka.

Zupa kapuściana zawiera błonnik. Ten pęcznieje w żołądku, dając na długo uczucie sytości. Dlatego na tej diecie masz stałe uczucie sytości i nie ciągnie Cię do podjadania. Zupę kapuścianą robi się szybko, a zawarta w kapuście witamina C sprawia, że przez te 7 dni zafundujesz sobie prawdziwą bombę antyoksydacyjną. Wpłynie to pozytywnie na stan Twojej cery, przyspieszy gojenie się ran, odświeży Cię i doda energii.

Produkty zabronione na diecie kapuścianej

Szybka dieta kapuściana zakłada ograniczenie, a najlepiej całkowite wyeliminowanie:

– Alkoholu
– Cukru i słodyczy
– Smażonych i duszonych potraw
– Pieczywa
– Śmietany i żółtego sera

Na diecie kapuścianej jesz lekko. Dostarczasz sobie pełnowartościowego białka, ale głównym składnikiem diety mają być warzywa. Chodzi o to, by oczyścić przewód pokarmowy i przez wywołanie ujemnego bilansu energetycznego, doprowadzić do szybszego spalania kalorii.

Efekty diety kapuścianej

Tak, jak pisaliśmy wyżej, dieta kapuściana pozwala schudnąć nawet kilka kilogramów w czasie tygodnia. Dodatkowo dostarczy niezbędnych witamin i składników mineralnych, takich jak fosfor, mangan, potas, wapń, siarka i sód. Dieta kapuściana stabilizuje poziom glukozy we krwi, przez co zmniejsza uczucie głodu. Twój organizm przestanie doświadczać tzw. zjazdów energetycznych, a tym samym nie będziesz sięgać mimowolnie po przekąski.

Dla kogo jest dieta kapuściana?

Nie lubisz się głodzić? Z trudem przychodzi Ci odmawianie sobie posiłków, chcesz schudnąć, ale nie widzisz siebie na diecie, która składa się z wody i sucharów? W takim razie dieta kapuściana jest dla Ciebie. Jej główna zaleta to prostota stosowania. Nie trzeba spędzać w kuchni długich godzin, nie musisz przygotowywać skomplikowanych posiłków. Podstawą diety jest zupa, którą robi się dosłownie w pół godziny. Możesz ją zajadać wszędzie, zabrać ze sobą do pracy czy na piknik. To upraszcza odchudzanie i powoduje, że utrata zbędnych kilogramów jest przyjemniejsza.

Podczas diety kapuścianej nie musisz liczyć kalorii i to jest najlepsze. Nie czujesz głodu i nie warzysz posiłków. Ten sposób odchudzania jest polecany szczególnie przed wielkimi wyjściami. Wtedy, gdy do ważnego dnia zostało mało czasu, a Ty chcesz się zmieścić w wymarzoną kreację.