Sposoby na zniwelowanie uciążliwego bólu kręgosłupa

Pordnik
Bóle pleców potrafią być uciążliwe i niekomfortowe. Utrudniają pracę, powodują irytację, a czasem uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Jest kilka przyczyn uciążliwego bólu pleców. Wśród nich jest między innymi: zwyrodnienie, przeciążenie, praca w tej samej pozycji, brak aktywności fizycznej, urazy. W jaki sposób można sobie poradzić z bólami kręgosłupa?

Ból pleców – zacznij od przyczyny

Jest wiele metod, które pozwalają uporać się z bólem pleców. Jednak wiele z nich to tylko działanie objawowe, czyli usuwa się ból, ale nie przyczynę. Takie sposoby nie tylko dają krótkotrwałe działanie, ale też mogą prowadzić do poważniejszych powikłań. Wykrycie przyczyny pozwoli podjąć odpowiednie działania, które wyeliminują problem, a nie tylko jego konsekwencje, czyli ból. Dlatego zdecydowanie warto skontaktować się ze specjalistą. Jak wybrać odpowiednią osobę? Powinien być to wykwalifikowany i doświadczony fizjoterapeuta, który pomoże określić przyczynę. To pierwszy krok, później dobrane zostaną odpowiednie techniki fizjoterapeutyczne, wśród nich są: masaże, zabiegi przy użyciu specjalistycznych sprzętów, odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Popularne bóle pleców – co powinno zaniepokoić?

Najczęściej pojawiającym się bólem jest ból w dolnej części pleców. Można go odczuć przede wszystkim podczas schylania, ale też siedzenia przy biurku czy stole. Jeśli ból z tyłu pleców pojawia się od czasu do czasu, to warto odwiedzić fizjoterapeutę i omówić możliwe przyczyny. Niepokojące i skłaniające do jak najszybszych działań powinno być to, gdy ból pleców w nocy wybudza i nie pozwala już zasnąć. Wtedy może okazać się, że przyczyną jest poważne schorzenie, które wymaga szybkiej interwencji fizjoterapeutycznej.

Przeczytaj:  Usunięcie kleszcza bez użycia pęsety? To możliwe – pielęgniarka pokazuje prostą metodę

Dlaczego nie warto radzić sobie z bólem samodzielnie

Jeżeli ból pojawił się jednorazowo, a środki przeciwbólowe pomogły i nie pojawia się on znowu, to najprawdopodobniej przyczyną było nadwyrężenie. Jeśli jednak ból z tyłu pleców powraca, to nie należy radzić sobie z nim samodzielnie. Tabletki i maści mogą uśmierzać ból, ale uszkodzenie kręgów wtedy następuje. Ludzie pod wpływem środków przeciwbólowych wykonują czynności, których nie powinni robić – podnoszą ciężkie przedmioty, wykonują szkodzące im ćwiczenia. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości, jakie daje fizjoterapia. Praca z bólem powinna rozpocząć się od wykrycia przyczyny, aby móc leczyć i przeciwdziałać postępowaniu urazu albo choroby. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwych technikach i zapoznać się z poradami wykwalifikowanego fizjoterapeuty, to koniecznie odwiedź stronę kubaburzynski.pl.

Fizjoterapia kręgosłupa to klucz do utrzymania zdrowego i sprawnego układu mięśniowo-szkieletowego. W naszym nowoczesnym gabinecie fizjoterapii kręgosłupa FizjoPaluch oferujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta, dostosowując terapię do jego potrzeb. Profesjonalni fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem pomogą Ci pozbyć się bólu, poprawić funkcjonowanie kręgosłupa oraz przywrócić harmonię pracy całego organizmu. Zapewniamy najnowocześniejsze metody leczenia oraz sprawdzone techniki terapeutyczne, które pozwolą szybko wrócić do pełnej sprawności. Dbamy o Twoje zdrowie i komfort – umów się na wizytę już dziś i przekonaj się, jak skuteczna może być fizjoterapia kręgosłupa!

Przeczytaj:  Usunięcie kleszcza bez użycia pęsety? To możliwe – pielęgniarka pokazuje prostą metodę