Skuteczność sprzętu rehabilitacyjnego

Skuteczność sprzętu rehabilitacyjnego

Polecne i promocje

W ostatnim czasie obserwuje się coraz większe zapotrzebowanie na rehabilitację. Coraz częściej występujące wypadki komunikacyjne są przyczyną wielu urazów w postaci złamań kości, przerwania mięśni, ścięgien, więzadeł lub nerwów oraz zwichnięć i skręceń stawów.

Skuteczność sprzętu rehabilitacyjnego

Nie tylko urazy w wyniku wypadków są przyczyną dysfunkcji, ale także bardzo często są to zwyrodnienia, najczęściej w okolicy stawów kręgosłupa, co znacznie ogranicza mobilność. W tych przypadkach bardzo istotna jest odpowiednia rehabilitacja i dobry sprzęt rehabilitacyjny.

Zastosowanie sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego

Dzięki takim potrzebnym urządzeniom jak sprzęt ortopedyczny i sprzęt rehabilitacyjny, osoba z dysfunkcją układu ruchu ma ułatwione lub często w ogóle umożliwioną lokomocję. Konieczna jest rehabilitacja przez fizjoterapeutę, jednak aby utrzymać jej skutki, pacjent powinien się ruszać, przynajmniej w niewielkim stopniu. Aby też utrzymać korzystny poziom stanu psychicznego, należy się przemieszczać, przebywać na świeżym powietrzu. W tym celu pacjenci z dysfunkcją kończyn dolnych mogą korzystać z takiego zaopatrzenia jak kule ortopedyczne. Umożliwiają one przemieszczanie się osobom z dysfunkcją aparatu ruchu. W przypadku uszkodzenia nerwów rdzeniowych na poziomie lędźwiowym, konieczne jest zastosowanie wózka inwalidzkiego ze względu na towarzyszące temu uszkodzeniu porażenie wiotkie kończyn dolnych. Sprzęt rehabilitacyjny umożliwia więc i ułatwia funkcjonowanie osobom, u których aparat ruchu uległ dysfunkcji. Dzięki zaopatrzeniu ortopedycznemu takiemu jak kule ortopedyczne czy wózki inwalidzkie wzrasta także poziom samozadowolenia, co motywuje również do dalszej rehabilitacji w gabinecie fizjoterapeutycznym. Poruszanie się przy pomocy kul ortopedycznych wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego i praktycznego, ponieważ istotne jest aby najbardziej odciążyć kończynę objętą procesem chorobowym lub uszkodzeniem.

Przeczytaj:  Stulejka u dorosłych

Sprzęt rehabilitacyjny to przyrządy, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością moga powrócić do codziennego funkcjonowania w domu, w rodzinie, czy w społeczeństwie. Przyrządy te są również istotnym elementem w budowaniu samozaparcia i chęci do poddawania się dalszej rehabilitacji.