Zakup czy wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego?

Zakup czy wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego?

Polecne i promocje

Wypadek, czy zabieg operacyjny wymagają bardzo często rehabilitacji w domu. Pacjent powinien dysponować sprzętem, który pozwoli nie tylko skutecznie usprawnić organizm, ale także wrócić do pełnego zdrowia. Gdzie zatem kupić właściwy sprzęt rehabilitacyjny?

 

Zakup czy wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego?

Nieocenioną pomocą będą rehabilitanci, a także personel sklepów medycznych. Każdy przypadek musi być traktowany indywidualnie, dlatego też konieczne jest ścisłe realizowanie zaleceń lekarza oraz specjalistów w zakresie fizjoterapii.

Odpowiedni sprzęt

Zakup właściwego sprzętu rehabilitacyjnego to nie tylko kwestia organizacyjna, ale także ekonomiczna. Ogromna oferta sklepów medycznych pozwala na dobór ortez, kul, czy gorsetu do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Nowy sprzęt jest kosztowny, a jego zakup będzie niezbędny w sytuacji, kiedy konkretne urządzenie będziemy wykorzystywać stale np. materace przeciwodleżynowe. Częste jest kupowanie odpowiedniego sprzętu na rynku wtórnym, gdzie osoby niekorzystające już z określonego wyposażenia odsprzedają je innym, za niższą cenę. Warto rozważyć również taką możliwość z tym zastrzeżeniem, iż nabywany w ten sposób sprzęt musi być również dostosowany do naszego schorzenia i zgodny zaleceniami lekarza lub rehabilitanta. Brak odpowiednio dobranych urządzeń może bowiem skutkować pogorszeniem, a nie polepszeniem stanu zdrowia.

Przeczytaj:  Jakie akcesoria stomatologiczne warto mieć w łazience?

Wypożycz!

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na zakup odpowiedniego sprzętu, który został nam zalecony. Dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia niejednokrotnie są zbyt niskie, aby chory mógł dopłacić różnicę do nowego wózka, ortezy, czy materaca. Warto wówczas skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego. Jeśli nasza rehabilitacja ma trwać określony czas, można rozważyć wypożyczenie. Będzie to z pewnością bardziej ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli nam zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt za stosunkowo niewielką odpłatnością. Wózki inwalidzkie, które po poważniejszym urazie służą nam chwilowo do przemieszczania się, są najlepszym przykładem na to, iż warto je wypożyczyć, a nie kupować. Oszczędzamy wówczas kilkaset złotych, które musielibyśmy przeznaczyć na zakup nowego wózka.

Sprzęt rehabilitacyjny bywa niezbędny w sytuacji, kiedy musimy kontynuować leczenie w warunkach domowych. Warto wówczas skorzystać z odpowiednich rozwiązań, aby przede wszystkim dobrać właściwe urządzenia do naszego schorzenia, a także podejść do tej sprawy w sposób ekonomiczny. Nie zawsze zakup będzie najlepszym rozwiązaniem. W takiej sytuacji można poszukać alternatywy, którą z pewnością będzie wypożyczenie odpowiedniego sprzętu.