Nowoczesne aparaty słuchowe

Nowoczesne aparaty słuchowe – sprawdź oferty w Łodzi

Artykuł Miesiąca Artykuł sponsorowany

Wystarczy zrobić małe rozeznanie na rynku, by dojść, do wniosku, że do wyboru mamy wiele różnych aparatów słuchowych. Tylko który z nich będzie dla nas odpowiedni? Jak zmierzyć się z wyborem aparatu słuchowego? Poniższy tekst może dostarczyć Ci wielu wskazówek, które ułatwią wybór aparatu słuchowego, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym są aparaty słuchowe?

Aparaty słuchowe to urządzenia, które są w stanie poprawić jakość słyszenia i rozumienia mowy u osób niedosłyszących. W medycynie stosowane są od dawna. Początkowo funkcję prymitywnych aparatów słuchowych pełniły specjalne trąbki, które wkładało się do uszu. Dzięki rozszerzeniu u wlotu były w stanie skupiać fale dźwiękowe i poprawiać minimalnie komfort słyszenia.

Z biegiem czasu jednak zaczęto ulepszać tego typu urządzenia i obecnie nowoczesne aparaty słuchowe odbiegają od tych, które nawet cieszyły się popularnością jeszcze kilka lat temu. Cechuje je wysoka jakość wykonania, wygoda w czasie użytkowania i skuteczność, co sprawia również, że osoby niedosłyszące chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Na konstrukcję wszystkich aparatów słuchowych składają się trzy elementy – mikrofon, wzmacniacz i głośnik. Dźwięk odbierany jest przez mikrofon, a następnie dostosowywany do indywidualnych potrzeb użytkownika za pomocą wzmacniacza i odtwarzany przez głośnik. Obecnie wszystkie nowoczesne aparaty słuchowe działają cyfrowo i wykorzystują rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które pozwalają odzyskać wysoką jakość słyszenia.

Przeczytaj:  Dieta przy insulinooporności

To jednak nie oznacza, że wszystkie działają tak samo. Poszczególne urządzenia mogą różnić się funkcjami, a także sposobem użytkowania. Najczęściej mówi się o dwóch głównych rodzajach aparatów słuchowych: aparatach słuchowych zausznych (BTE) i wewnątrzusznych (ITE). Zauszne aparaty słuchowe mają wszystkie główne części zespolone w jednej obudowie, którą umieszcza się za uchem. Od obudowy dźwięk wyprowadza falowód, który transmituje dźwięk do specjalnie wykonanej słuchawki w kanale słuchowym.

Zmodyfikowaną wersją modeli zausznych są aparaty słuchowe ze słuchawką zewnętrzną (RIC). Posiadają one słuchawkę, która jest umieszczona bezpośrednio w kanale słuchowym i pozwala na jeszcze dokładniejsze odwzorowanie dźwięków otoczenia. Z kolei w aparatach wewnątrzusznych wszystkie elementy konstrukcyjne spakowano do niewielkiej obudowy, którą w całości wkłada się do kanału słuchowego.

Czym się kierować przy wyborze aparatu słuchowego?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że to, jaki dokładnie aparat słuchowy będziemy nosili, zależy w głównej mierze od naszych preferencji. Nic jednak bardzo mylnego, ponieważ nowoczesne aparaty słuchowe należy dobierać indywidualnie. Oznacza to, że jeśli wystąpią wady słuchu, to musimy zgłosić się do lekarza. W doborze tego typu urządzeń specjalizuje się protetyk słuchu i to właśnie on wykona stosowne badania. Warto zauważyć, że samo badanie słuchu jest proste, całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

Przeczytaj:  Jak poradzić sobie z bolącym uchem? - domowe sposoby

Jeśli specjalista stwierdzi upośledzenie słuchu, to zaleci odpowiednie leczenie lub noszenie aparatu słuchowego. Od protetyka słuchu dowiemy się też, jaki model będzie dla nas odpowiedni. Nie istnieją bowiem uniwersalne aparaty słuchowe w Łodzi, które będzie w stanie sprostać potrzebom każdego pacjenta. Dlatego bardzo ważne jest, by postępować zgodnie z zaleceniami eksperta, nawet jeśli sami chcielibyśmy sięgnąć po zupełnie inny model aparatu słuchowego.

Wybór aparatu słuchowego – o czym jeszcze pamiętać?

Wybierając dla siebie aparat słuchowy, warto też zwrócić uwagę na to, gdzie planujemy go nabyć. Ogólnie na rynku działa wiele dystrybutorów, ale każdy z nich może zaoferować nam aparaty słuchowe w Łodzi w zupełnie innej jakości. Jeśli zatem nie chcemy się rozczarować i przy okazji narazić na straty finansowe, to lepiej zachować ostrożność. Na pewno godna uwagi będzie profesjonalna firma, która z sukcesami działa na rynku i znajdziemy ją na stronie https://www.brandvital.eu/kontakt/lodz/. Co więcej, to tutaj do naszej dyspozycji pozostaje też sztab wykwalifikowanych osób, które chętnie wesprą przy wyborze odpowiedniego modelu aparatu słuchowego.