Grypa

Choroby od A do Z

Można zauważyć coraz większą liczbę zachorować na grypę w Polsce!

Jak informują nas nie które media społecznościowe liczba zachorowań na grypę zwiększa się diametralnie!

Liczba zachorowań od początku roku 2018 wzrosła już nawet do kilkuset tysięcy!

W związku z tak dużą liczbą zachorować można już mówić o epidemii!!!

Wszyscy więc proszą o ostrożność!

Według badań najczęstszymi osobami, które zapadają na grypę w Polsce, są osoby w przedziale wiekowym: 15-64 lata (czyli można zauważyć, że to większość naszego społęczeństwa).

Należy też pamiętać, że młodszy organizm o wiele lepiej poradzi sobie z grypą, niż starszy. Także prosi się, aby bardziej chronić osoby starsze, gdyż trudniej im wyleczyć powikłania po grypie.

 

Największą zapadalność na grypę zarejestrowano w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i małopolskim.

 

Jak zapobiec wystąpieniu grypy? Oto kilka naszych propozycji:

1. Ubierajcie się ciepło, odpowiednio do pogody.

2. Należy dbać o higienę.
3. Uważać na kontakty z innymi ludźmi.
4. Odżywiać się zdrowo i zawsze pamiętać o myciu warzyw i owoców.
5. Stosować różne witaminy, które uodparniają organizm.
6. Stosować badania profilaktyczne.
7.  Nalezy zaszczepić sie ochronnie przed grypą.
8. Trzeba w miarę możliwości unikać zatłoczonych miejsc.

Przeczytaj:  Choroby cywilizacyjne XXI wieku

Grypie zwykle atakuje nagle i  zazwyczaj towarzyszą jej: bóle głowy, gorączka (która towarzyszy nawet do kilku dni), ból kości, mięśni i stawów, także kaszel.

 

Osoby, które już zachorowały najlepiej, żeby nie wychodziły z domu, tylko starały się wyzdrowieć do końca. Prawdopodobieństwo powikłań po grypie jest bardzo duże, dlatego zaleca się pójście do lekarza, oraz odpowiednie wyleczenie grypy. Grypa niewyleżona nie jest wyleczona do końca.

Należy o tym pamiętać! Nie zarażajmy innych, tylko róbmy wszystko, aby jak najszybciej wyzdrowieć!

 

Niestety już nawet są zarejestrowane przypadki osób, które nie były w stanie poradzić sobie z wirusem, który panuje teraz w naszym kraju.

Jak na razie liczba zgonów przez chorobę w Polsce wynosi kilka osób (4 osoby), natomiast w Czechach liczba ta jest o kilkadziesiąt osób większa (33 osoby).

Lekarze alarmują! Jeże odczuwacie Państwo pierwsze objawy grypy, od razu idźcie z tym do lekarza!

3 thoughts on “Grypa

  1. Ja jak najbardziej stosuje się do tych zaleceń i uważam że są one bardzo ważne. Co roku także szczepię się przeciwko grypie i uważam, że mi to bardzo pomaga, także polecam szczepienia

  2. Najgorsze jest to, że grypa objawia się bardzo gwałtownie, a dolegliwości z nią związane są wyjątkowo uporczywe i męczące. Warto jej zapobiegać i przestrzegać wskazówek, zawartych w artykule.

  3. Dlaczego lekarze na grypę przepisują antybiotyki? Przecież to kompletna głupota, po co zapisywać coś co zwyczajnie nie zadziała. Nie wiem czy lekarze są niedoceniany, czy pacjenci wymagają antybiotyków i lekarzy naciskają, czy może lekarz musi zapisać taki a taki środek ale dla mnie to chora sytuacja, takie zbywanie

Comments are closed.