Akcja „detoksykacja” – czyli oczyszczanie organizmu za pomocą domowych i naturalnych sposobów

Domowe metody

Jeśli masz problemy z sennością, osłabieniem, ogólnym zmęczeniem, bądź trawieniem, tutaj znajdziesz porady jak się z tym uporać w naturalny sposób dzięki ogólnodostępnym i tanim produktom

 

Większość ludzi niestety nie przykłada dużej wagi do sposobu, w jaki się odżywia, co ma niestety negatywne skutki na cały nasz organizm. Chętnie sięgamy po napchane chemią, wysoko przetworzone produkty nie czytając ich etykiet i składów.

Niestety styl życia, jaki prowadzimy w dzisiejszych czasach, nie pozwala nam w dużej mierze na to, a zanieczyszczony organizm coraz gorzej zaczyna pracować. Zaparcia, niestrawność, bóle głowy, zły nastrój to tylko niektóre z efektów, jakie niesie za sobą złe odżywianie. Dlatego tak ważne jest systematyczne oczyszczanie i pozbywanie się wszystkich szkodliwych rzeczy, jakie gromadzą się w naszym ciele i zakłócają pracę naszych narządów m.in. jelit, trzustki i wątroby.

Ważne jest, aby robić to kilka razy w roku. Większość przetworzonych rzeczy ma niepożądany przez nas
kwaśny odczyn pH, co skutkuje zakwaszeniem organizmu, zatem należy zacząć stosować produkty
neutralizujące (alkalizujące) o zasadowym odczynie. Na szczęście matka natura otoczyła nas nimi dookoła
bardzo dostatnio. Poniżej znajdziecie listę rzeczy, które warto wdrożyć do codziennego jadłospisu, by móc znów poczuć się lepiej i zdrowiej.

Przeczytaj:  Kwiaty lipy to tak mało znany a tak skuteczny sposób na przeziębienie. Przekonaj się sam.

Naturalne produkty oczyszczające organizm

Cytryna: powszechnie znana, za sprawą zawartości dużej ilości witaminy C, jednak cytryna ma również właściwości oczyszczające i pobudzające. Wystarczy szklanka wody z sokiem z połowy cytryny na czczo by pobudzić organizm do pracy i lepszego trawienia posiłków. Regularne stosowanie pozwala dłużej zachować nam młodość, gdyż cytryna ma również właściwości antystarzeniowe.

Czosnek: ten naturalny antybiotyk pomoże nam na wielu frontach. Zjadając 3-4 ząbki dziennie niesamowicie wzmocni odporność i oczyści ze zbędnych nam toksyn, a także poprawi pracę jelit i żołądka.

Sok z kiszonych ogórków/kapusty: mimo iż nie każdy jest fanem kiszonek, na pewno warto je wdrożyć na stałe do codziennej diety, gdyż jest to naturalny probiotyk wspomagający cały układ pokarmowy. Jeśli chcemy szybko i skutecznie dokonać procesu detoksykacji poniżej znajduje się przepis na idealną do tego miksturę:

Składniki:

sok z kiszonych ogórków
10 ząbków czosnku

Czosnek rozdrobnić i zalać go sokiem po ogórkach. Odstawić na 10 dni w chłodne i ciemne miejsce.
Po tym czasie stosować przez kolejne 10 dni jeden kieliszek na czczo oraz jeden przed snem.

Przeczytaj:  Zielony skarb prosto z lasu

Zioła: warto sięgnąć po takie zioła jak: wrotycz, piołun, tymianek i ostropest i pić obficie sporządzony z nich napar. Ten ostatni jest najlepszy w oczyszczaniu wątroby i procesie jej regeneracji. Pozostałe to silnie oczyszczające
zioła, które mają również działanie przeciwpasożytnicze. Niestety ich jedyną wadą jest gorzkawy smak.

Pestki dyni: bogate w wiele cennych witamin minerałów; spożywanie na świeżo i rozdrobnione doskonale przeczyszczają jelita. Wystarczą jedynie dwie duże łyżki dziennie, by dostarczyć cennych i potrzebnych nam składników.

Jeśli na poważnie rozważasz poprawę stanu swojego zdrowia, sięgnij po powyższe produkty i stosuj je w sposób regularny i systematyczny, a twoje ciało na pewno odczuje ulgę.