Jak łagodzić objawy demencji?

Choroby od A do Z

Wraz z wiekiem może pogarszać się nie tylko nasze samopoczucie, ale również pamięć i zdolności poznawcze. Takie objawy mogą być szczególnie widoczne u osób starszych. Stosowanie odpowiednich preparatów pozwala łagodzić objawy łagodnej demencji i poprawić jakość życia. Jednym z takich preparatów jest lek Ginkofar na pamięć przeznaczony do stosowania wyłącznie przez osoby dorosłe.

Niektórzy z nas starość postrzegają jako spokojny okres, kiedy wreszcie można znaleźć czas dla siebie i swoich pasji. Inni widzą w niej tylko strony negatywne. Wiele zależy z pewnością od tego, w jakiej kondycji udaje się jej dożyć i jakie aktywności można dzięki temu podejmować. Stosowanie leku Ginkofar na pamięć może pomóc w poprawie zdolności poznawczych oraz sprawności umysłowej, co nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie seniora.

Czym jest lek Ginkofar na pamięć?

Na rynku dostępne są różne preparaty, które wspomagają pamięć. Niektóre z nich mogą być stosowane zarówno przez osoby młode, jak i starsze. Istnieją również takie, które przeznaczone są dla pacjentów z wybranej grupy wiekowej. Lek Ginkofar na pamięć przeznaczony jest do poprawy zdolności poznawczych u osób starszych i nie powinien być stosowany przez dzieci oraz młodzież. Wskazaniem do jego przyjmowania może być wynikające z postępującego wieku osłabienie pamięci oraz sprawności umysłowej seniora. Preparat powstaje z liści miłorzębu japońskiego, który stymuluje przepływ krwi do mózgu. Lek oddziałuje na naczynia krwionośne, rozszerzając je, a także zapobiegając agregacji płytek krwi. Jego skuteczność wynika z zawartości substancji czynnych takich jak: glikozydy flawonowe, ginkgolidy i bilobalid.

Przeczytaj:  Zatkany nos u dziecka - jak go udrożnić?

Co warto wiedzieć, stosując Ginkofar?

Jak wykazują przeprowadzone badania, lek Ginkofar na poprawę zdolności poznawczych zaczyna działać po upływie kilku tygodni od rozpoczęcia jego przyjmowania. Zazwyczaj jest to około 8 tygodni. Dlatego zaleca się kontynuować leczenie co najmniej przez taki okres. Jeśli po upływie 3 miesięcy jego stosowania pacjent nie odczuje poprawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Ginkofar, podobnie jak wiele innych leków, może wywoływać działania niepożądane, choć nie u każdego z pacjentów muszą one wystąpić. Wśród nich wymienia się między innymi ból i zawroty głowy, a także dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Ponadto przy przyjmowaniu leku Ginkofar możliwe są również reakcje uczuleniowe oraz krwawienia z różnych narządów, np. nosa lub układu pokarmowego.

Stosowanie leku Ginkofar może znacząco poprawić jakość życia osób starszych. Przed jego stosowaniem należy dokładnie zapoznać się z załączoną do niego ulotką oraz zawartymi w niej informacjami.