Jak łagodzić objawy demencji?

Choroby od A do Z

Wraz z wiekiem może pogarszać się nie tylko nasze samopoczucie, ale również pamięć i zdolności poznawcze. Takie objawy mogą być szczególnie widoczne u osób starszych. Stosowanie odpowiednich preparatów pozwala łagodzić objawy łagodnej demencji i poprawić jakość życia. Jednym z takich preparatów jest lek Ginkofar na pamięć przeznaczony do stosowania wyłącznie przez osoby dorosłe.

Niektórzy z nas starość postrzegają jako spokojny okres, kiedy wreszcie można znaleźć czas dla siebie i swoich pasji. Inni widzą w niej tylko strony negatywne. Wiele zależy z pewnością od tego, w jakiej kondycji udaje się jej dożyć i jakie aktywności można dzięki temu podejmować. Stosowanie leku Ginkofar na pamięć może pomóc w poprawie zdolności poznawczych oraz sprawności umysłowej, co nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie seniora.

Czym jest lek Ginkofar na pamięć?

Na rynku dostępne są różne preparaty, które wspomagają pamięć. Niektóre z nich mogą być stosowane zarówno przez osoby młode, jak i starsze. Istnieją również takie, które przeznaczone są dla pacjentów z wybranej grupy wiekowej. Lek Ginkofar na pamięć przeznaczony jest do poprawy zdolności poznawczych u osób starszych i nie powinien być stosowany przez dzieci oraz młodzież. Wskazaniem do jego przyjmowania może być wynikające z postępującego wieku osłabienie pamięci oraz sprawności umysłowej seniora. Preparat powstaje z liści miłorzębu japońskiego, który stymuluje przepływ krwi do mózgu. Lek oddziałuje na naczynia krwionośne, rozszerzając je, a także zapobiegając agregacji płytek krwi. Jego skuteczność wynika z zawartości substancji czynnych takich jak: glikozydy flawonowe, ginkgolidy i bilobalid.

Co warto wiedzieć, stosując Ginkofar?

Jak wykazują przeprowadzone badania, lek Ginkofar na poprawę zdolności poznawczych zaczyna działać po upływie kilku tygodni od rozpoczęcia jego przyjmowania. Zazwyczaj jest to około 8 tygodni. Dlatego zaleca się kontynuować leczenie co najmniej przez taki okres. Jeśli po upływie 3 miesięcy jego stosowania pacjent nie odczuje poprawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Ginkofar, podobnie jak wiele innych leków, może wywoływać działania niepożądane, choć nie u każdego z pacjentów muszą one wystąpić. Wśród nich wymienia się między innymi ból i zawroty głowy, a także dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Ponadto przy przyjmowaniu leku Ginkofar możliwe są również reakcje uczuleniowe oraz krwawienia z różnych narządów, np. nosa lub układu pokarmowego.

Stosowanie leku Ginkofar może znacząco poprawić jakość życia osób starszych. Przed jego stosowaniem należy dokładnie zapoznać się z załączoną do niego ulotką oraz zawartymi w niej informacjami.