Przygotuj skórę na wiosnę

Domowe metody

Wiosna jest szczególnym okresem, kiedy trzeba zadbać o skórę twarzy oraz całego ciała. Jest to niezwykle ważne, ponieważ po zimie skóra jest zniszczona, wysuszona i nieodżywiona. Zakrywanie ciała ubraniami nie sprzyjało bowiem wchłanianiu witaminy D3, a dieta zimowa w porównaniu do wiosennej jest bardziej bogata w tłuszcze. Ekspozycja na działanie wiosennych promieni słonecznych może dodatkowo podrażniać i uczulać.

 

Pierwszym elementem pielęgnacji skóry po zimie może być masaż zarówno głowy i twarzy, jak i całego ciała. Masaż pobudza krążenie, co dodatkowo odżywia skórę, usuwa martwy naskórek, wpływa kojąco oraz zwiększa elastyczność skóry.

Kolejnym etapem może być wizyta u kosmetyczki, która posiada zdolności i kwalifikacje, aby skutecznie zająć sie stanem twarzy i ciała. Można również pielęgnować skórę w domowych warunkach.

W domu świetnym sposobem na usunięcie martwego naskórka są peelengi enzymatyczne. Można je kupić, bądź wykonać samodzielnie. Dodatkowo, ruchy okrężne wykonywane podczas peelengu działają jak masaż – zwiększa się ukrwienie skóry. Peelengi należy wykonywać co 4-5 dni i pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni rodzaj kosmetyku do typu skóry. Do użytku codziennego w przypadku twarzy przesnaczone są żele oczyszczające, po których zastosowaniu warto sięgnąć jeszcze po tonik. Toniki przywracają skórze właściwe pH, przez co jest ona mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Przeczytaj:  Leki z internetowej apteki, jakie dostępne.

Silną regenerację na wiosnę zapewniają maski i serum. Maski zawierają silnie skoncentrowane składniki, odpowiednie do danego problemu skóry ciała czy cery. Najlepiej wykonywać je na noc, ponieważ właśnie w tym czasie regeneracja naskórka przebiega najszybciej. Serum ma zazwyczaj lekką, łatwo wchłanialną konsystencję. Nawilża i odżywia suchą skórę, składniki zawarte w serum są zwykle bardziej stężone niż w kremach.

Ostatnim krokiem wiosennej pielęgnacjo jest codzienne stosowanie kremu – rano i wieczorem. Odpowiednio dobrany ma za zadanie dostarczyć skórze witamin A,E,C oraz alantoinę czy koenzym Q10. Kremy łagodzą podrażnienia, uelastyczniają tkanki, odżywiają, nawilżają, spowalniają procesy starzenia oraz zatrzymują wilgoć w naskórku.

Odpowiedzialnym krokiem jest również stosowanie kosmetyków z filtrem UV, ponieważ pierwsze wiosenne promienie słońca mogą być zdradliwe.