Przygotuj skórę na wiosnę

Domowe metody

Wiosna jest szczególnym okresem, kiedy trzeba zadbać o skórę twarzy oraz całego ciała. Jest to niezwykle ważne, ponieważ po zimie skóra jest zniszczona, wysuszona i nieodżywiona. Zakrywanie ciała ubraniami nie sprzyjało bowiem wchłanianiu witaminy D3, a dieta zimowa w porównaniu do wiosennej jest bardziej bogata w tłuszcze. Ekspozycja na działanie wiosennych promieni słonecznych może dodatkowo podrażniać i uczulać.

 

Pierwszym elementem pielęgnacji skóry po zimie może być masaż zarówno głowy i twarzy, jak i całego ciała. Masaż pobudza krążenie, co dodatkowo odżywia skórę, usuwa martwy naskórek, wpływa kojąco oraz zwiększa elastyczność skóry.

Kolejnym etapem może być wizyta u kosmetyczki, która posiada zdolności i kwalifikacje, aby skutecznie zająć sie stanem twarzy i ciała. Można również pielęgnować skórę w domowych warunkach.

W domu świetnym sposobem na usunięcie martwego naskórka są peelengi enzymatyczne. Można je kupić, bądź wykonać samodzielnie. Dodatkowo, ruchy okrężne wykonywane podczas peelengu działają jak masaż – zwiększa się ukrwienie skóry. Peelengi należy wykonywać co 4-5 dni i pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni rodzaj kosmetyku do typu skóry. Do użytku codziennego w przypadku twarzy przesnaczone są żele oczyszczające, po których zastosowaniu warto sięgnąć jeszcze po tonik. Toniki przywracają skórze właściwe pH, przez co jest ona mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Silną regenerację na wiosnę zapewniają maski i serum. Maski zawierają silnie skoncentrowane składniki, odpowiednie do danego problemu skóry ciała czy cery. Najlepiej wykonywać je na noc, ponieważ właśnie w tym czasie regeneracja naskórka przebiega najszybciej. Serum ma zazwyczaj lekką, łatwo wchłanialną konsystencję. Nawilża i odżywia suchą skórę, składniki zawarte w serum są zwykle bardziej stężone niż w kremach.

Ostatnim krokiem wiosennej pielęgnacjo jest codzienne stosowanie kremu – rano i wieczorem. Odpowiednio dobrany ma za zadanie dostarczyć skórze witamin A,E,C oraz alantoinę czy koenzym Q10. Kremy łagodzą podrażnienia, uelastyczniają tkanki, odżywiają, nawilżają, spowalniają procesy starzenia oraz zatrzymują wilgoć w naskórku.

Odpowiedzialnym krokiem jest również stosowanie kosmetyków z filtrem UV, ponieważ pierwsze wiosenne promienie słońca mogą być zdradliwe.