Profesjonalny gabinet dentystyczny

Profesjonalny gabinet dentystyczny

Polecne i promocje

Dbanie o to, żeby nasze zęby były zdrowe nie należy do najłatwiejszych zadań. Często za sprawą przykrych i bardzo bolesnych doświadczeń w mało profesjonalnych gabinetach, boimy się takiego miejsca, jakim jest gabinet stomatologiczny.

Jednak profesjonalny dentysta dysponujący szerokim spektrum usług ,oraz najnowocześniejszym sprzętem jest w stanie przywrócić każdej osobie piękny uśmiech i to zupełnie bez bólu. Jak odróżnić takie gabinety spośród innych? Jak znaleźć taki, który spełni nasze oczekiwania dotyczące zębów i leczenia bez bólu?

Otóż takie gabinety wyróżniają się szerokim zakresem świadczonych usług. W takim miejscu dentysta zajmuje się nie tylko protetyką zachowawczą, czyli wypełnieniami, odbudową zęba, wstawianiem licówek, oraz znieczuleniem. Możemy również wykonać zdjęcie zębów, a także korony i mosty najnowocześniejszymi na rynku metodami ,jak na przykład korony ceramiczne cerkon, pełnoceramiczne w systemie Brux – Zir, lub tłoczone e –max. W takich gabinetach możemy również wybielić zęby, nie tylko metodą nakładkową i gabinetową, ale też wybielić skutecznie martwego zęba.

W wyspecjalizowanych gabinetach znajdują się też fachowcy, którzy wykonają resekcję wierzchołka korzenia, a nawet wykonają ekstrakcję chirurgiczną z separacją i dłutowaniem. Innowacyjne rozwiązania w leczeniu zębów pozwalają nawet, aby stomatolog ustabilizował rozchwiane zęby kompozytem, lub podwiązką wykonaną z włókna szklanego.

Usługi stomatologiczne na wysokim poziomie to również wykonywanie nie tylko leczenia kanałowego, lecz kompleksowego leczenia uwzględniającego odbudowę jego ścian przed otwarciem kanału, czyli przed leczeniem endodontycznym. Warto jednak wiedzieć, że w najlepszych gabinetach leczenie to odbywa się za pośrednictwem mikroskopu. Jest to metoda bardziej dokładna i przynosząca lepsze efekty niż tradycyjna metoda leczenia kanałowego.

Nie możemy zapomnieć również o naszych najmłodszych. Dzieci również wymagają wizyt u stomatologa. Ważna jest wizyta adaptacyjna, która zachęci dziecko do dalszych wizyt w gabinecie. Odpowiednie podejście do tak szczególnego pacjenta jakim jest dziecko również świadczy o tym, czy dany gabinet dentystyczny wykonuje usługi w sposób profesjonalny.