Jak wybrać szafy kartotekowe do przechowywania dokumentacji medycznej?

Jak wybrać szafy kartotekowe do przechowywania dokumentacji medycznej?

Polecne i promocje

Zadaniem administracyjnym każdej przychodzi oraz kliniki jest bezpieczne przechowywanie akt medycznych każdego pacjenta. Szafy kartotekowe muszą być zatem przystosowane do dużych obciążeń oraz odpowiedniego formatu dokumentów. Jednocześnie, powinny zawierać centralny zamek, który umożliwia wygodne zabezpieczenie przechowywanych akt. Jakie czynniki warto uwzględnić w trakcie poszukiwania odpowiednich szaf kartotekowych na dokumentację medyczną?

Szuflady dopasowane do formatu

Większość przychodni przechowuje dokumenty pacjenta w specjalnie oznaczonych kopertach w formacie B5. Można w nich umieścić wszelkie wyniki ostatnich badań oraz pełną dokumentację wcześniej przebytych chorób. W związku z tym, szafy kartotekowe do dokumentacji medycznej muszą powiadać odpowiednio duże i szerokie szuflady. Format B5 jest na szczęście powszechnie stosowany przez producentów takich szaf. W związku z tym, wystarczy wybrać w sklepie online interesujący nas format by szybko sprawdzić egzemplarze dostosowane do naszych potrzeb.

Bezpieczne użytkowanie szaf kartotekowych

Musimy pamiętać, że szafy kartotekowe na dokumentację medyczną często przechowują materiały o łącznej wadze kilkudziesięciu kilogramów. Co za tym idzie, ważnym aspektem jest bezpieczeństwo w trakcie ich użytkowania. Odpowiedni komfort zapewnią nam specjalne systemy. Metalowa szafa powinna być wyposażona w mechanizm, który przy otworzeniu jednej szuflady blokuje pozostałe przed wysunięciem. To pozwala zabezpieczyć mebel przed utraceniem stabilności i wywróceniem się pod wpływem ciężaru kilku otwartych szuflad.

Przeczytaj:  Poradnia stomatologiczna nie tylko do leczenia zębów

Szafy kartotekowe powinny być wyposażone w specjalne stopki, które umożliwiają idealne wypoziomowanie mebla i dostosowanie go do ewentualnej krzywizny podłogi. Prowadnice zastosowane przy szufladach powinny być zabezpieczone przed całkowitym wyciągnięciem z zawiasów. Szuflada ważąca kilkadziesiąt kilogramów i upadająca z hukiem na podłogę to coś, czego wolelibyśmy uniknąć. Ostatnim, ważnym elementem wyposażenie jest zamek centralny, który umożliwia automatyczne otwieranie i zamykanie wszystkich szuflad po przekręceniu klucza.

Jak wybrać szafy kartotekowe do przechowywania dokumentacji medycznej?
Jak wybrać szafy kartotekowe do przechowywania dokumentacji medycznej?

 

Estetyczny wygląd dostosowany do wnętrza

Szczególnie prywatne kliniki i przychodnie dokładają wszelkich starań, by wnętrze było schludne i eleganckie. Tak, aby pacjent już od wejścia miał świadomość, że jest to rzetelne i renomowane miejsce. Aby dopasować szafy kartotekowe do wnętrza, warto wybrać sklepy online, które umożliwiają przygotowanie mebla w dwóch kolorach (korpus i front w innym kolorze RAL). W ten sposób można szybko dostosować nieco nudne, białe szafy kartotekowe, do estetyki każdego wnętrza.

Jeśli wszystkie z powyższych czynników wydają Ci się bardzo istotne, możemy wskazać miejsce, w którym bez trudu zakupisz szafy kartotekowe B5 dostosowane do swoich potrzeb. Szeroki asortyment jest dostępny tutaj: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne/. W tym sklepie bez problemu dobierzesz również szafy kartotekowe przeznaczone do przechowywania dokumentów w innych formatach.

Przeczytaj:  Drenaż limfatyczny jako metoda walki z cellulitem