Poradnia stomatologiczna nie tylko do leczenia zębów

Poradnia stomatologiczna nie tylko do leczenia zębów

Polecne i promocje

Obawa przed wizytą w gabinecie stomatologicznym wynika z racji nieprzyjemnych zabiegów, jakie są tam wykonywane. Stomatolodzy walczą z przeświadczeniem swoich pacjentów, wykorzystując w swoich gabinetach najnowsze osiągnięcia branży, obejmujące między innymi bezbolesne zabiegi znieczulenia.

Warto jednak pamiętać, że przychodnia stomatologiczna to nie tylko niekomfortowe leczenie ubytków w zębach, czy ich usuwanie. Na jaką pomoc mogą liczyć pacjenci?

Zdrowy i piękny uśmiech

Katalog usług proponowanych przez stomatologów różni się w zależności od ich umiejętności. Coraz częściej spotkać się można jednak z propozycjami specjalistów, dotyczącymi nie tylko leczenia zębów, lecz także dbania o ich wygląd. Tym samym stomatolog zaproponować może higienizację, czyli usuwanie osadzającego się kamienia nazębnego, czy założenie licówek, poprawiających wygląd szkliwa i kształt zębów. Osoby decydujące się na określone zabiegi przechodzą szczegółowe badania w gabinetach, a następnie poddawane są ich wykonaniu. Co ciekawe, w przypadku licówek można zdecydować się na metodę, dzięki której nakładki zostają na szkliwie na stałe lub nieco mniej inwazyjną metodę, która pozwala na ich usunięcie w przyszłości.

Problem z ubytkami w uzębieniu

Pacjentom wydaje się, że stomatolodzy są tymi specjalistami, którzy zajmują się jedynie usuwaniem zębów. Tymczasem w profesjonalnych gabinetach można uzyskać pomoc także w razie występowania ubytków. Same implanty zębowe to swego rodzaju protezy, które przymocowywane są do szczęki pacjenta za pomocą śruby. Ich wygląd jest szczegółowo dopasowywany do potrzeb użytkownika, stąd zarówno kształt, jak i kolor szkliwa odpowiadają cechom naturalnych zębów pacjenta. Niektórzy ze stomatologów uzupełniają swoje specjalizacje o ortodoncję, przez co w jednym gabinecie można nie tylko wyleczyć swoje zęby, lecz także je wyprostować. W zależności od potrzeb aparaty na zęby mogą mieć charakter zdejmowanych nakładek lub stałych klamerek na szkliwie.

Przeczytaj:  Czynniki środowiskowe, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie

Osoby, którym wydaje się, że gabinety stomatologiczne to jedynie bolesne uzupełnianie ubytków w zębach stanowczo się mylą. Rozwój medycyny sprawia, że także w ramach stomatologii wykonywanych jest wiele odmiennych specjalności. To, ile z nich będzie stanowić ofertę gabinetu stomatologicznego zależy od stopnia wykwalifikowania dentystów w nim pracujących.