5 prostych i niezawodnych sposobów na piękne zdrowe i lśniące włosy. Zacznij stosować je od dziś

Poradniki

W tym artykule dowiesz się jak za pomocą kilku przydatnych i tanich patentów poprawić kondycję swoich włosów i sprawić by wyglądały na zadbane i zdrowe. Poprawę zauważysz już po kilku dniach.

Piękne, wygładzone i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety niezależnie od wieku. Są naszą wizytówką oraz nieodłączną częścią naszego wyglądu, która rzuca się na pierwszy rzut oka. Dlatego tak ważne jest, aby o nie dbać i odpowiednio pielęgnować, by zawsze czuć się zadbaną i pewną siebie. Na rynku istnieje wiele produktów pomocnych w tej kwestii, niekiedy bardzo drogich; na regularne wizyty u fryzjera również nie wszyscy mogą sobie pozwolić, dlatego też przedstawię poniżej kilka sposobów, aby w łatwy, tani i skuteczny sposób pomóc swoim włosom i cieszyć się ich lepszą kondycją.

Sposoby na piękne i zdrowe włosy

WODA: dzięki regularnemu piciu wody w odpowiednich ilościach (2-2,5 l dziennie), pozbywamy się z organizmu wszelkich zbędnych nam toksycznych i szkodliwych rzeczy, a to daje wizualny efekt na naszej skórze oraz głowie. Skóra promienność, a włosy blask. Poza tym odpowiednie nawodnienie hamuje ich wypadanie, co również jest powszechnym problemem spędzającym sen z powiek wielu kobiet. Zatem zadbaj o to, aby będąc poza domem, mieć zawsze przy sobie małą butelkę wody i nawadniać się systematycznie.

ZIOŁA: oprócz wody pomocne bardzo dobrym i sprawdzonym sposobem jest regularne picie ziół, które zawierają wiele cennych składników, które odżywiają i oddziałują na nasze włosy. Najskuteczniejsze w tej kwestii są: pokrzywa, łopian, skrzyp polny oraz tatarak. Są to zioła, które znały i stosowały już nasze babcie, dzięki czemu cieszyły się gęstymi i długimi włosami. Obecnie docenione przez wiele koncernów kosmetycznych, dodawane są do szamponów bądź odżywek. Jednak najlepszą opcją dla naszych włosów jest picie naparów bądź stosowanie ich jako płukanek po każdym umyciu. Pokrzywa jest najbogatszą spośród wymienionych wyżej ziół w witaminy i minerały, m.in. takie jak: magnez, żelazo, wapń, potas, jod, krzem, wit. A, K, C, B2 oraz B5.

Przeczytaj:  W szponach izotretynoiny

SZCZOTKOWANIE: bardzo istotny w tej kwestii jest odpowiedni dobór szczotki. Na rynku mamy szereg różnego rodzaju szczotek w zależności od rodzaju włosów do nich przeznaczonych, jednak przez wielu lekarzy oraz fryzjerów najczęściej zalecaną jest szczotka wykonana z naturalnego włosia dzika. Są one wykonane w taki sposób, aby nie powodowały elektryzowania się oraz uszkodzeń w naszych włosach. A dzieje się tak dzięki zawartości naturalnego budulca włosów – keratyny, który znajduje się we włosiu. Dostępność takich szczotek jest powszechna, możemy je kupić w każdej drogerii za nie więcej niż 50 zł. Poza doborem odpowiedniej szczotki należy również pamiętać, aby używać jej w sposób delikatny oraz wyłącznie na suchych włosach.

MASAŻ GŁOWY: jest to świetny zabieg relaksacyjny, ale nie tylko. Wystarczą 2-3 minuty takiego masażu dziennie, aby znacznie poprawić krążenie krwi na głowie, a co za tym idzie utlenić i odżywić włosy, a także pobudzić do wzrostu nowe. Należy to robić bardzo delikatnymi, kolistymi ruchami opuszkami palców, starając się „odkleić” skórę od czaszki. Masaż można również wykonywać podczas mycia włosów.

Przeczytaj:  O drukowaniu cyfrowym - Drukarki atramentowe

MYCIE WŁOSÓW: zapewne nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale sposób oraz temperatura wody w, jakiej myjemy włosy, również ma niemałe znaczenie na ich wygląd i stan. Ważne jest, aby robić to bardzo delikatnymi ruchami (nie trzemy skóry!) – podobnie jak przy masażu (patrz wyżej), z niewielką ilością szamponu, aby nie podrażnić skóry głowy i najlepiej rozcieńczonego wodą. Z kolei podczas spłukiwania woda powinna być letnia – niezbyt zimna i nie za gorąca. Jeśli doskwiera Ci zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów, z pewnością jest to wina zbyt gorącej wody podczas ich mycia, gdyż pobudzane są wtedy bardzo intensywnie gruczoły, które w efekcie wytwarzają nadmiar łoju.

Wszystkie powyższe sposoby na zadbane i zdrowe włosy (poza inwestycją w szczotkę z włosia dzika) nie wymagają większych nakładów finansowych, są proste i sprawdzone. Jedynym warunkiem, aby zobaczyć efekty ich stosowania, konieczna jest regularność systematyczność. Jednak ta jak wiemy, nic nie kosztuje. Zatem warto zastanowić się, czy warto wydawać pieniądze na drogie i napchane chemią produkty, które nie zawsze przynoszą rezultaty w sytuacji, gdy wystarczy zadbać o skórę głowy poprzez masaż, bądź zastosowanie ziół zawierających odpowiednie mikro oraz makroelementy.

30 thoughts on “5 prostych i niezawodnych sposobów na piękne zdrowe i lśniące włosy. Zacznij stosować je od dziś

  1. Po ciąży włosy strasznie mi wypadaja.Wyciągam je ze szczotki garściami.Może gdy trochę się zmobilizuję i zacznę postępować z nimi tak jak jest opisane w artykule to ich kondycja troszkę się poprawi.Na te chwilę to czasem nie mam kiedy się uczesać,a o jakiejś fajnej fryzurze to nie wspomnę.

  2. Na piękne i zdrowe włosy ja stosuję różnego typu mieszanki ziołowe. w szczególności polecam płukankę z pokrzywy albo ze skrzypu. po nich mam lśniące włosy i mniej się przetłuszczają.

  3. Bardzo ciekawy artykuł. Niektórych sposobów po prostu nie znałam. Sama stosuje różnego rodzaju suplementy, typu skrzyp, pije różne zioła, staram się nie myć włosów ciepłą wodą aby się nie przetłuszczały i zawsze używam tylko szczotki. Efekty są świetne, włosy nie wypadają, są silne i zdrowe, no i to najważniejsze. Pozdrawiam

  4. Mało kto bierze pod uwagę to jakie ważne są szampony które stosujemy! Kiedyś po jednym ze znanych przeciwłupieżowych dostałem okropnego łupieżu i nie mogłem tego wyleczyć a miałem wtedy na prawdę długie włosy, o wiele dłuższe niż teraz i było to dość niefajne. Wtedy dziewczyna kupiła mi szampon pokrzywy, z czarnej rzepy, odtąd używam tylko takich

  5. Faktycznie wystarczy kilka takich naturalnych sposobów i włosy nabierają wigoru oraz blasku. Moc ziół okazuje się zbawienna przy regularnym stosowaniu. Nie wiedziałam natomiast, że szczotka wykonana z naturalnego włosia dzika ma tak pozytywny wpływ podczas czesania. Muszę się niezwłocznie w nią zaopatrzyć.

  6. Skrzyp to cudowne ziele. Po niczym moje włosy nie są tak zdrowe i mocne jak po skrzypiec. Każdy powinien go stosować, naprawdę odżywia on włosy i dzięki niemu stają się bardziej miękkie i silniejsze no i nie wypadają. Skrzyp poza tym jest też dobry na paznokcie i skórę

  7. Mam bardzo słabe włosy. Nic nie pomaga. Wylatują mi garściami, do tego stopnia ze aż rano nie rozczesuje ich bo tak wiele ich wypada. Robiłam badania krwi i nie wyszły źle, lekarz mówi ze nie wie co mi jest i dlaczego tak wypadają ze to sprawa do fryzjera a nie do niego. Tyle rzeczy próbowałam i nic…

  8. Dla włosów bardzo ważna jest też dieta i to jaką wodą je myjemy. Jeśli zdrowo się odżywkami to nasze włosy są mocniejsze, mniej wypadają i przede wszystkim są piękne. Na zdrowe włosy dobry jest owies, konie jedzą i mają piękne grzywy 😉 dlatego owsianka na śniadanie to ładne włosy. No i włosy nie lubią gorącej wody i jak jest za dużo szamponu

  9. A ja bym jeszcze do tego dodała 6-ty sposób 🙂 Kuracja drożdżowa, poprawiająca stan włosów oraz cery. Włosy stają się silniejsze, i mniej wypadają. Drożdże stymulują także ich wzrost. Sama stosuję i jestem bardzo zadowolona z efektów. Jeśli ktoś nie lubi zapachu świeżych drożdży, może połykać je w tabletkach. Polecam! 😉

  10. Nawet nie wiedziałam, że szczotkowanie włosów może poprawić ich stan! Zazwyczaj robię to na „odwal”, czyli rozczesuję, a nawet szarpię te swoje kołtuny… a potem wiadomo, połamane włosy i siano na głowie…. 🙁

  11. O tym włosiu dzika w szczotkach słyszałam, że bardzo dobry jest. Ale kosztuje majątek! Chciałabym spróbować, ale… warto poprosić kogoś z rodziny o taki prezent na urodziny. Hihi

  12. Szkoda, że niewiele dziewczyn wie jak wykonać taki profesjonalny masaż głowy. No ale są różne poradniki na yt, może uda się coś znaleźć i nauczyć samemu jak wspomóc swoją bujną czuprynę.

  13. Fajnie. Należności skorzystam. Bardzo mi się marzą takie włosy. Ciężko mi znaleźć czas ale skoro wystarczy tylko tyle napewno skorzystam. Może uda mi się je odzywic i będą bardziej nawilżone. Dziękuję

  14. Ja kiedyś dostałam taką profesjonalną szczotkę do włosów i powiem wam, że jest duża różnica. Przy rozczesywaniu długich włosów jest to mega pomocne i takie szczotki nie ciągną włosów. Same korzyści.

  15. Pokrzywa rzeczywiście jest bardzo zdrowa na włosy. Z dzieciństwa pamiętam takie szampony z wyciągiem z pokrzywy, tylko że niekoniecznie ładnie pachniały 🙂 teraz może są lepsze i mają lepsze zapachy niż te sprzed 20 lat.

  16. O tak, włosy są dla mnie jednym z najważniejszych atutów urody. Nie mam nawet w łazience tyle kosmetyków do malowania, ile mam do włosów 🙂 Przeczytałam, że warto mieć kilka szamponów i stosować naprzemiennie i też tak robię.

  17. Zależy też oczywiście jakie szampony się stosuje. Ja od dawna używam takie bez SLS-ów, tylko trudno takie trafić w drogeriach. Najczęściej kupuję takie z serii dla dzieci i niemowląt, bo są najdelikatniejsze dla włosów.

  18. Czasami wręcz za dużo kosmetyków używamy na nasze włosy. A te nie lubią przeciążania. Ja całkowicie zrezygnowałam ze wszelkich wyrobów do układania włosów – lakiery, gumy, żele, pianki. To nie jest dobre.

  19. Fajny, przydatny tekst, dla tych co chcą dbać o włosy 🙂 warto wypróbować te wskazówki, bo to dużo daje. Sama spróbowałam myć włosy w letniej wodzie, a nie w bardzo ciepłej i są jakby mocniejsze i nie takie matowe jak kiedyś.

  20. mam ogromny problem z włosami! bardzo wypadają, końcówki są przesuszone i rozdwojone… stosuje się do kilku z podanych w artykule sposobów i to faktycznie działa!

  21. Bardzo pomocny artykuł. Nie miałam pojęcia, że zioła mogą tak wpływać na włosy. Moje włosy po ciąży stały się raczej moim utrapieniem a nie atutem. Zaczęły wypadac, rozdwajają się i nie są już takie blyszczace. A dzięki Radom z artykułu widzę różnicę. Cieszę się, że mogłam na niego trafić…

  22. Niestety nie mogę się pochwalić mocnymi i zdrowymi włosami. Przypominają raczej siano, łamią się i są strasznie suche, już nie wiem ci mam robić a na prawdę przerabialam wszystko od szamponów do kąpieli w ziołach, może to wina diety albo hormonów ale nie wiem do jakiego lekarza się z tym udać

  23. A ja nigdy problemów z włosami nie miałem, a od dawna mam bardzo długie, po prostu mam taki styl i tak lubię. Nigdy mi się nie przetłuszczają, myje je co drugi dzień, w lecie codziennie, nie stosuje żadnych odżywek, szampon jedynie pokrzywowy, moja żona, siostra, mama wszystkie mają długie włosy i nie mogą sobie z nimi poradzić, pokaże im ten artykuł

  24. Bardzo ciekawy artykuł zwłaszcza, że po zimie włosy są w kiepskim stanie. Moje stały się przesuszone, matowe, bez blasku, widać gołym okiem że daleko im do ideału. Postaram się spróbować z piciem ziół, zwłaszcza mam na myśli pokrzywę. I mam nadzieję że zadziała bo wiosna tuż tuż 🙂

  25. Okazuje się że proste, domowe sposoby są lepsze niż drogie produkty chemiczne, aby mieć zdrowe i piękne włosy. Skrzyp polny stosuję już od dawna, masaż głowy też staram się robic, zwłaszcza podczas mycia włosów. Szczotki z włosia dzika jeszcze nie mam, ale chyba się w nią zaopatrze.

  26. To dużo zależy od genów. W mojej rodzinie wszyscy mają włosy kruche, słabe, po prostu beznadziejne. I nie pomaga na to nic, strasznie szybko się przesuszają i łamią oraz wypadają, nie można ich w ogóle ułożyć jakoś sensownie, mam tak ja, moja mama, siostry… to po prostu okropne, bo ładne włosy są ważne dla kobiet i zależy mi na tym żeby dobrze wyglądać 🙁

  27. Włosy nie lubią tez farbowania. Moja siostra od wieku piętnastu lat fabułę włosy, często kolory zmienia i jej włosy są bardzo słabe, łamliwe, a ja nigdy nie farbowałam i nie mam z moimi włosami najmniejszego problemu, są zdrowe i ładne, a tylko je myje, nigdy żadnych odżywek czy innych wynalazków, im mniej chemii tym lepiej

  28. Bo żeby włosy były zdrowe trzeba używać samych naturalnych środków. Szampony ziołowe, kąpiele w ziołach, częste mycie zimną wodą, żadnych sztucznych szamponów czy odżywek, najlepsza odżywką jest picie skrzypu a nie magiczna mgiełka na włosy o cudownych właściwościach. Naturalne środki są najlepsze

  29. Moim włosom najwięcej korzyści przyniosły olejowe wcierki stosowane na 2-3 godziny przed myciem. Mam typ „wysokoporowatych” włosów, toteż najlepiej sprawdza się olej lniany i oliwa z oliwek. Poza tym uzywam szamponów bez SLS oraz rozczesuje je drewnianym grzebieniem. Poprawa jest naprawdę widoczna i nie pamiętam kiedy miałam rozdwojone końcówki. Ach, dodatkowo na noc związuje je w delikatny warkocz.

  30. Nie miałam pojęcia, że picie odpowiedniej ilości wody wpływa na nasze włosy! Mam dość zniszczone włosy i zaniedbuje picie wody, co najwidoczniej powinnam zmienić.

Comments are closed.