Drukarki atramentowe

O drukowaniu cyfrowym – Drukarki atramentowe

Informacje Poradniki

Drukarki atramentowe przechodzą do przeszłości. Przynajmniej w profesjonalnych drukarniach, gdzie liczy się czas, jakość i cena. Obecnie najczęściej wybieraną techniką drukowania jest druk cyfrowy, który pozwala zarówno na cięcie kosztów, jak i oszczędność bezcennego czasu. Dodatkowo to wszystko można uzyskać bez obniżenia jakości wydruku, a wręcz przeciwnie. Uzyskane tym sposoby wydruki są doskonałej jakości.

Drukarki atramentowe

Czym jest drukowanie cyfrowe?

Drukowanie cyfrowe jest stosunkowo nową techniką, która zawojowała świat druku. Na pewno metoda idealnie sprawdzi się do druku kolorowych prac w małym nakładzie, które trzeba wykonać szybko. Z tego powodu często reklamuje się je jako sposób na drukowanie broszur wymagających szybkiej produkcji i elastyczności. W zasadzie drukowanie cyfrowe polega na naświetleniu wałka podłączonego do tonera. W kolejnym etapie odbywa się przeniesienie obrazu z wałka na nośnik, którym jest docelowy materiał. W zależności od zamówienia nośnikiem może być zwykły papier albo satyna, tektura, folia monomeryczna. W niektórych przypadkach można także drukować na tworzywach sztucznych (PVC), jednakże do takich wydruków o wiele większe zastosowanie mają plotery.

Przeczytaj:  Pasta Elgydium Edukacyjna – nauka dbania o zęby przez zabawę

Gdzie można znaleźć drukarnię cyfrową?

Oczywiście nie w każdej miejscowości znajduje się drukarnia oferująca tego typu usługi. Dzięki Internetowi można składać zamówienia o każdej godzinie dnia i nocy, a zlecenia są zazwyczaj wykonane dość szybko. Jedynym minusem jest czas oczekiwania na dostarczenie (kurier gwarantuje najszybszą dostawę), a także dodatkowe koszty ponoszone na transport. Druk cyfrowy jest także często wykorzystywany w kampaniach marketingowych, gdyż pomaga przedstawić projekty graficzne, które są bardziej lub mniej skomplikowane w formie.

Ryzyko podjęcia współpracy na odległość

Oczywiście klient zlecający zadanie wydruku na odległość musi zaryzykować i uwierzyć na słowo, że jakość druku będzie odpowiednio wysoka. Jak wiadomo wszystko zależy od sprzętu, który może być bardziej lub mniej kosztowny. Produkty z najlepszymi parametrami kosztują o wiele więcej, ale pozwalają uzyskać lepszy kontrast i wierniej odtwarzają kolorystykę obrazu. Istotne są także starania właściciela drukarni, gdyż dobrze konserwowane urządzenia pozwalają uzyskać o wiele wyższą jakość drukowanych prac. Dzięki stosowaniu odpowiednich materiałów, które są odpowiednio dopasowane do modelu drukarki, wydruk jest wyraźny, bez rozmazanych konturów, z doskonale kontrastującymi kolorami. Trzeba jednak pamiętać, że właściciel drukarni również podejmuje ryzyko współpracy na odległość z klientem, dlatego warto dać sobie nawzajem kredyt zaufania.

Przeczytaj:  Uratujmy szczepionki

Drukowanie cyfrowe jest nowoczesną metodą, gdzie liczy się jakość wydruku za odpowiednio niską cenę. Zaletą takiego drukowania na pewno jest minimalizacja czasu spędzonego na pracy, a także doskonała jakość wykonanego zlecenia. Minusem jest jednak to, że druk cyfrowy nie jest jeszcze tak powszechny, by w każdym mieście znajdowała się drukarnia cyfrowa. Często aby skorzystać z tego typu usług należy zlecić wykonanie zadania przez Internet.

Autor:
Artykuł został przygotowany przez drukarnię cyfrową www.kseroa0.pl specjalizującej się w druku wielkoformatowym.

 

 

1 thought on “O drukowaniu cyfrowym – Drukarki atramentowe

  1. Nie wiem czy zdecydowałabym się na coś takiego. Jak potrzebuję to drukuję normalnie i jestem zadowolona. Nie mam potrzeby drukowania cyfrowo zwłaszcza, że już wszystko skanuję aplikacją w telefonie.

Comments are closed.