pampersy dla dorosłych

Jak dobrać pampersy dla dorosłych?

schorzenia

Pampersy dla dorosłych są bezsprzecznie bardzo pomocnym produktem w przypadku nietrzymania moczu i/lub kału dla pacjentów, ale również opiekunów niepełnosprawnych i chorych. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie pieluch. Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek dla dorosłych

Pampersy dla dorosłych – pomoc przy nietrzymaniu moczu

Sporo osób dorosłych ze stwierdzonym nietrzymaniem moczu otrzymuje zalecenie od lekarza na zakup pampersów. Pozwala to na cykliczny ich zakup z uwzględnieniem refundacji. Dostępnych jest sporo typów pieluch zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Odpowiednie dobranie rozmiaru i rodzaju pampersów dla dorosłych oferowanych w sklepie www.chlonne24.pl ma spore znaczenie dla wygody pacjenta z uwagi na konieczność stosowania ich każdego dnia.

Pampersy dla dorosłych – rozmiar

Dorosły w pampersie musi się czuć komfortowo, dlatego tak ważne jest odpowiednie jego dobranie pod względem rozmiaru. Dopasowanie powinniśmy zacząć od zmierzenia obwodu bioder. Na opakowaniu produktu umieszczone są zwykle informacje odnośnie tego, jakim wymiarom odpowiada wybrany rozmiar. W ofercie producentów pampersów znajdziemy również te w rozmiarze XXL.

Pieluchy dla osób dorosłych damskie oraz męskie są jedynymi produktami, które można wykorzystywać do ochrony podczas problemów z nietrzymaniem moczu. Ciekawą ofertą są również majtki chłonne, które zakłada się niczym standardową bieliznę. Takie rozwiązanie jest optymalne dla aktywnych osób doceniających bezpieczeństwo i komfort.

Przeczytaj:  Popularne schorzenia, których możemy uniknąć dbając odpowiednio o swoje zdrowie

Majtki chłonne są podobne do zwykłej bielizny. W czasie wizyty w toalecie trzeba je po prostu opuścić, a później założyć ponownie. Celem wymiany majtki na nowe, konieczne jest rozerwanie szwów bocznych i wyrzucenie ich do kosza. Dzięki oddychającemu i miękkiemu materiałowi zagwarantują dyskrecję, nie wyróżniając się w ogóle pod ubraniem. Zapewniają uczucie suchości, a zawarte w nich odpowiednie mikrogranulki zapobiegną powstaniu nieprzyjemnej woni moczu. Produkt ten oferowany jest w różnych rozmiarach i poziomach chłonności, dzięki temu można je dopasować do potrzeb dorosłego.

Jakie rodzaje pieluch dla dorosłych można wyróżnić?

Producenci środków ochrony osobistej dla dorosłych, takich jak pieluchy, oferują trzy najważniejsze ich rodzaje. Są to pampersy dla osób aktywnych, pacjentów leżących albo o ograniczonej możliwości przemieszczania. Zwykle mają one zapinanie na wygodne w użyciu rzepy albo pas mocujący. Druga opcja polecana jest szczególnie dla osób dorosłych z ciężkim nietrzymaniem moczu i/lub kału. W sprzedaży znajdują się także produkty mające regulowany pas biodrowy sprawdzające się idealnie u osób z otyłością brzuszną.

Jak często powinno się zmieniać pampersy?

Przeczytaj:  W czym może pomóc psychoterapia?

Technologia pampersów z przeznaczeniem dla osób dorosłych została opracowana w taki sposób, żeby zapewniać skuteczną chłonność, zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnej woni czy przeciekaniu. Umieszczony w środku pampersa materiał pozwala na dokładane rozprowadzanie wilgoci z równoczesnym przepływem powietrza, a skóra ma szansę swobodnie oddychać.

Dzięki temu, iż pampersy dla osób dorosłych tak sprawnie chłoną wilgoć, nie będzie konieczności ich zmiany po każdorazowym oddawaniu moczu. O potrzebie jego zmiany zadecyduje uczucie dyskomfortu albo ocena opiekuna pacjenta. W takim przypadku pomocny może się stać wskaźnik wilgotności wkładu chłonnego, którego barwa zmienia się w efekcie kontaktu z wilgocią. Zmiana koloru albo rozmycie się nadruku stanowi informację dla opiekuna o konieczności zmiany pampersa.