Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach

suplementy diety

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób wrócić do ćwiczeń oraz zdrowego stylu życia, zwłaszcza po letnim lenistwie. W takim przypadku, warto zapoznać się z poniższym artykułem.

Od czego zacząć powrót do formy po wakacjach

Motywacja, to rzecz niezbędna do tego, aby przetrwać intensywne treningi na siłowni oraz trwanie na rygorystycznej diecie. Bez chęci przetrwania tego trudnego procesu, jakim jest budowanie wymarzonej sylwetki, nikt nie jest w stanie osiągnąć sukcesu. Właśnie dlatego, ludzie szukają różnych metod znalezienia w sobie motywacji do ćwiczeń, do chodzenia na siłownię oraz do gotowania zdrowych posiłków. Oczywiście nie każdemu się to udaje, w związku z czym wielu zawodników rezygnuje po kilku dniach lub tygodniach. Są jednak tacy, którym udaje się przetrwać i co najważniejsze, zbudować wymarzoną sylwetkę. Jak to możliwe? Stosują się oni do kilku zasad, przedstawionych poniżej:

  • najważniejsze jest znalezienie celu. Warto go zapisać kolorowym długopisem, ozdobić oraz powiesić w widocznym miejscu. To może być jedno słowo, jedno hasło lub pełen opis efektów, jakie chce osiągnąć sportowiec. Najważniejszy punkt musi być jednak pogrubiony i mocno rzucający się w oczy tak, aby zawodnik każdego dnia widział do czego dąży i o czym marzy. Jest to bardzo motywujące oraz pozwala trwać w tym postanowieniu przez bardzo długi czas,
  • warto przeznaczyć na swój cel pewne środki. Mowa też oczywiście o czasie czy ubraniach, ale najważniejsze w tym przypadku są pieniądze. Jeżeli sportowiec wyda swoją wypłatę na siłownię, na dietetyka oraz na trenera personalnego, nie będzie on w stanie zrezygnować ze swojego postanowienia po pierwszym dniu. Kosztowało go to bowiem zbyt dużo pieniędzy. Psycholodzy od wielu lat zaznaczają, że jest to najlepszy sposób zmotywowania się do działania,
  • bardzo fajnym sposobem, na zmotywowanie się, jest również ogłoszenie swojego planu na Facebooku. Jest to bowiem sposób nałożenia na siebie pewnego rodzaju presji. Myśl o tym, że inni wiedzą o planach sportowca, śledzą jego postępy oraz wierzą w jego możliwości, skutkuje tym, że ciężko jest mu zrezygnować ze swojego postanowienia. Wcześniej wystarczyło poinformować o swoich planach kogoś z rodziny, dzisiaj nie zawsze jest to związane z presją. Od pewnego czasu mówi się więc o informowaniu szerszego grona ludzi,
  • niektórzy sportowcy motywują się poprzez system nagradzania swoich postępów. W tym przypadku istnieje jednak ryzyko, że człowiek zacznie nagradzać się smakołykami, co jest nieracjonalne i daje odwrotne do zamierzonych efekty. Z drugiej strony, nagradzanie się w formie wyjścia do kina także może być utrudnione, ze względu na zbyt duże koszty czy zbyt małą ilość czasu. Nagrody muszą więc być racjonalne, przemyślane i co najważniejsze niedrogie. Dzięki temu człowiek znajduje w sobie motywację, aby osiągnąć jakiś drobny sukces oraz otrzymać swoje wynagrodzenie. Każdy mały sukces prowadzi natomiast do tego największego, czyli zbudowania wymarzonej sylwetki.
Przeczytaj:  Skuteczny kolagen na stawy - jak działa i jaki wybrać dla siebie?

Jakie suplementy pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość po treningu

Na rynku można znaleźć bardzo dużo suplementów diety. Są one potrzebne sportowcowi do tego, aby szybko i skutecznie zbudował on wymarzoną sylwetkę. Nie każdy jednak środek powinien być wykorzystywany w danym przypadku. Przed rozpoczęciem suplementacji diety, warto więc skonsultować się z dietetykiem lub zapoznać się z informacjami na temat każdego środka, aby wybrać najlepsze produkty dla siebie, zgodne z własnymi oczekiwaniami oraz potrzebami.

Sklepy ze sterydami online, posiadające suplementy diety w swojej ofercie, dostrzegają tendencję do zamawiania zwłaszcza różnych odmian kreatyny, beta alaniny oraz argininy. Popularność tych środków jest ogromna i może wzbudzać zainteresowanie, zwłaszcza początkujących zawodników. Warto więc zaznaczyć, że środki te są bezpieczne, nie wywołują żadnych efektów ubocznych i co najważniejsze odpowiadają za wzrost siły sportowca oraz poprawę wytrzymałości jego organizmu. To właśnie te elementy sprawiają, że środki te są tak chętnie poszukiwane w Internecie.
Każdy początkujący sportowiec zaczyna wspomaganie swojego organizmu od suplementów diety. Wynika to z dwóch czynników. Po pierwsze, środki te są bezpieczne oraz bardzo dobrze przyswajalne przez organizm zawodnika. I po drugie, jest to skuteczny sposób na pobudzenie swojego organizmu do działania, skutkujący efektywniejszymi treningami, przekładającymi się na lepsze rezultaty.

Dlaczego sportowcy sięgają po sterydy?

Zawodnicy uważają, że suplementy diety dają słabe efekty. One oczywiście się pojawiają, ale w pewnym momencie są za małe, niezgodne z oczekiwaniami odbiorców. Właśnie dlatego, średnio zaawansowani oraz zaawansowani sportowcy siłowni bądź sylwetkowi, sięgają po silniejsze wspomagacze, zwane sterydami anaboliczno-adrogennymi SAA.
Środki te rzeczywiście dają lepsze efekty, w krótszym czasie, ale jednocześnie mogą wywoływać skutki uboczne, jeżeli są przyjmowane w nadmiarze. Właśnie dlatego, przed rozpoczęciem cyklu sterydowego, należy zapoznać się z jego instrukcją obsługi, dołączoną do opakowania. Ponadto, aby sterydy anaboliczne dawały wyłącznie pozytywne rezultaty, należy kupować je w sprawdzonych sklepach ze sterydami online, prowadzonych przez rzetelnych dostawców.

Przeczytaj:  Kolagen morski - co należy o nim widzieć?

Testosteron – jaką rolę odgrywa w organiźmie

Testosteron występuje w organizmie każdego człowieka, niezależnie od płci czy wieku. Jest to najważniejszy hormon, w związku z czym każde jego odchylenie od normy stanowi problem i powinno być leczone u specjalisty.
Testosteron odpowiada za rozwój emocjonalny i fizyczny dziecka oraz nastolatka. Następnie, odpowiada za możliwość reprodukcji u osoby dojrzałej. W przypadku mężczyzn w podeszłym wieku, środek ten odpowiada natomiast za dobrą pamięć, dobrą kondycję oraz za prawidłowe zdrowie psychiczne.
Specjaliści udowodnili, że testosteron może pomóc sportowcowi zbudować wymarzoną sylwetkę. Jest go jednak zbyt mało w ludzkim ciele, aby rzeczywiście do tego doszło. Właśnie dlatego, eksperci opracowali jego pochodną, w postaci iniekcji wstrzykiwanej z zewnątrz. Podniesienie poziomu tego hormonu, po wcześniejszym odwiedzeniu sklepu ze sterydami online, rzeczywiście pozwala na przyspieszenie oraz zwiększenie pojawiania się masy mięśniowej u zawodnika.
Sklep ze sterydami proponuje obecnie różne formy testosteronu. Najpopularniejszy jest oczywiście testosteron propionate, gdyż jest skierowany do początkujących sportowców. Niemniej, testosteron cypionate czy testosteron enanthate również cieszą się popularnością, ze względu na rzadszą konieczność wykonywania zastrzyków. Z tego samego powodu, sportowcy coraz chętniej kupują też sustanon, czyli omnadren, łączący w sobie kilka form testosteronu, pozwalających na wykonywanie iniekcji wyłącznie raz w miesiącu.

Metanabol, meridia i sibutramina – skąd zyskały taką popularność na siłowni

Środki te są cenione przez sportowców przede wszystkim ze względu na swoją ogromną skuteczność oraz duże bezpieczeństwo, w przypadku ich prawidłowego zażywania.
Metanabol to środek wykorzystywany w czasie cyklu na masę mięśniową, kiedy sportowiec marzy o zbudowaniu dobrej jakościowo muskulatury, która zostanie z nim na dłużej. Meridia, której głównym składnikiem jest sibutramina, słynie natomiast z magicznych właściwości, pozwalających szybko zrzucić zbędne kilogramy.