Ile zarabia modelka

Warto przeczytać

Zawód modelki skrywa w sobie wiele tajemnic. My jednak postanowiliśmy wyjawić jedną z nich. Zarobki modelek to bowiem temat tabu, który nie jest poruszany oficjalnie. Dziś jednak postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak plasują się zarobki modelek w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą publikacją!

Na samym początku warto wiedzieć, że zarobki modelki są uzależnione w dużym stopniu od zaangażowania samej osoby, która zajmuje się modelingiem. Im dana osoba jest bardziej zaangażowana w pracę, tym więcej zyskuje na rynku. Zarobki modelek plasują się także na podstawie ich marki i rozpoznawalności. Dlatego ważne jest, aby modelki były ambitne i chętne do podejmowania różnych prac. Dzięki temu, ich zarobki z czasem zaczynają rozwijać się i mogą oscylować nawet w granicach 20-50 tysięcy w skali miesiąca!

Zarobki modelek w praktyce

Chcąc wiedzieć ile zarabia modelka, musimy wejść w cały łańcuch pokarmowy, który jest przypisany do tego zawodu. Zaczynając swoją przygodę, modelki mogą liczyć na zarobki od 300 do 800zł brutto. Mowa tutaj o prostych sesjach fotograficznych, które trafiają zarówno na strony internetowe, jak i do magazynów. Modelki biorące udział w pokazach mody, mogą liczyć na gażę od 400 do 500zł brutto, co daje im całkiem ciekawy zarobek w ciągu jednego dnia. Im więcej pokazów mody dana modelka odwiedzi, tym większe są jej zarobki.

Przeczytaj:  Czy można używać soli morskiej profilaktycznie?

Udział w bardziej rozpoznawalnych projektach, bądź udział w sesjach dla znanych marek to granica nawet od 1000 złotych brutto, do kwot, które mogą sięgać nawet do 50 tysięcy złotych. Zastrzeżenie jest jednak takie, iż dana modelka musi być bardzo mocno rozpoznawalna w świecie modelingu, tak więc kwoty rzędu 20-50 tysięcy złotych zarezerwowane są jedynie dla modelek z największymi zasięgami.

Jak jednak śmiało możemy zauważyć, świat modelek jest bardzo rozległy i drzemie w nim wielka siła. Jeśli dobrze połączymy budowanie zasięgów z ciężką pracą w tym zawodzie, z pewnością zbliżymy się do kwot, które będą dla nas w pełni satysfakcjonujące!