Poczta kurier Nowe Warpno zamów online

zachodniopomorskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i dużej popularności transakcji przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku oferty kuszą nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Goleniów jest dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Goleniów

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to te o małych wymiarach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka kroków, najpierw trzeba zrobić zamówienie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi i czekać aż Poczta kurier Goleniów zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać naszą przesyłkę nawet tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj czas dostarczenia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek miesięcznie warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć formalności. Poza tym mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przeczytaj:  Sklep Notino Nowogard promocje notino

Przy pakowaniu takiej ilości paczek z pewnością dostrzeżemy również plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost spod naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie gdypaczki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza aniżeli płatność za każdą z przesyłek z osobna. Dlatego gdy potrzebujemy nadawać duże ilości paczek możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty paczki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że licząc wysokość pakunku oraz masę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do granicznej wagi paczki. Wybierając paletę na której prześlemy towar, dowiedzmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli okaże się, że paleta nie była cała w momencie wydania paczki, możemy mieć trudności z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Przeczytaj:  DPD kurierzy Suchań

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Goleniów stara się żeby wszystkie paczki były transportowane z troską, jednak należy pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się obracać lub być przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Następną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Goleniów odbierając paczkę musi również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. Tym samym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Goleniów .

Zobacz również poczta Kurier