lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna Zdrowie i Uroda

Potwierdzenie ciąży u kobiety jest częstokroć efektem podejrzeń i przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Samo spotnienie okresu nie jest jednakże jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują także dodatkowe badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama chce dowiedzieć się o zajściu w ciąże tak szybko jak to tylko możliwe. Jednak pierwszym znakiem poczęcia jest zazwyczaj brak miesiączki. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero wtedy zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W innym razie nie będą one przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeśli jednakże chcemy dowiedzieć się o o ciąży nieco wcześniej, możemy wybrać się do ginekologa. Lekarz ginekolog może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Zbyt niska wartość hCG znaczy, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w sytuacji jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Przeczytaj:  Olejki o działaniu antygrzybicznym

Zanim lekarz otrzyma wyniki badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy a dodatkowo zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić także dopochwowe badanie USG. Poprzez takie badanie można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw