W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

Prasóweczki

Procedura zatrucia zęba była do niedawna zazwyczaj wykonywana podczas leczenia kanałowego. Obecnie zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest wymagane do wykonania endodoncji. W momencie gdy zakażony nerw jest głównym źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zębową a także dokonuje jego dewitalizacji, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory sprawia obumarcie nerwów a także tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, gdy nerw zęba jest już martwy, zatrucie jednakże nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent wciąż czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje odpowiednich wyników do zęba wprowadza się trutkę. Takie zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się z jakichś względów zwykłego znieczulenia. Bardzo często wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba używany jest paraformaldehyd. To toksyczna substancja i jest ona przyjazna dla ludzkiego organizmu. W przypadku poprawnie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części naszego ciała. Jednakże w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach a także mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba a także dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

Przeczytaj:  Prezent dla dziecka laleczka lol

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white