Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Prasóweczki

Prowadząc działalność gospodarczą lub mając pracę na umowę o pracę, opłacamy opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie składki, które opłacać musi każdy prowadzący działalność obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale osoby, które wyjątkowo dbają o własne zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ostatnich latach w zastraszającym tempie otwierają się instytucje, które reklamują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające ubezpieczenie zapewni nam wyższy poziom hospitalizacji, krótsze okresy oczekiwania na wizytę u doktora, a także dają możliwość skorzystania z płatnych urlopów zdrowotnych.

Koszty tego rodzaju świadczeń nie są bardzo duże. Podstawowe polisy rozpoczynają się od 140zł brutto jak widać nie jest to zbyt duży koszt a w sytuacji nieprzewidzianego wypadku ekspresowo może okazać się, że były to wspaniale zainwestowane pieniądze.

Należy więc poważnie zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. Takie ubezpieczenie okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

Przeczytaj:  CHOROBA XXI WIEKU- CUKRZYCA