Transport towarów – na co należy zwrócić uwagę?

Transport towarów – na co należy zwrócić uwagę?

Informacje

Transport towarów – wszystko co musisz o nim wiedzieć – Przewóz mienia może przysporzyć wielu problemów. Większości artykułów, na przykład mebli, dzieł sztuki, sprzętów AGD/RTV nie będziemy w stanie przewieźć samodzielnie, wtedy optymalnym rozwiązaniem będzie współpraca z firmą transportową.

Transport towarów – na co należy zwrócić uwagę?

Na jakie kwestie należy koniecznie zwrócić uwagę zarówno, gdy sami zajmujemy się przewozem mienia, jak również wtedy, gdy zlecamy to firmie transportowej?

Przewóz mebli

Z doświadczenia wiemy, że meble są bardzo często przewożone – wiele osób, gdy zmienia miejsce zamieszkania, chce zabrać z sobą swoje szafy, regały, komody i tak dalej. Kolejną sytuacją, gdy niezbędna jest pomoc firmy transportowej jest zakup mebli używanych, na przykład od osoby prywatnej, gdy odbiór możliwy jest tylko we własnym zakresie.

Oczywiście każdemu właścicielowi zależy, żeby meble bez szwanku dotarły w wyznaczone miejsce. Ważne więc, by były dobrze przygotowane do transportu.

Szuflady, szafy i szafki powinniśmy zakleić taśmą klejącą. Dzięki temu nie będą otwierać się podczas transportu, a co za tym idzie, nie uszkodzą się. Jeśli natomiast którąś z szafek można zamknąć na klucz, koniecznie to zróbmy – kluczyk można przykleić taśmą do mebli, dzięki temu nie zgubi się.

Przeczytaj:  Jesli znajdzie się 960 tysięcy to wznowiony będzie oddział pediatrii.

Lodówki i zamrażarki

Lodówki i zamrażarki muszą być rozmrożone oraz suche, o tym trzeba koniecznie pamiętać. Powinniśmy też wyjąć wszystkie z nich wszystkie elementy ruchome, na przykład szuflady i kratki.

Wiele osób, zazwyczaj podczas przeprowadzki zdaje się na firmy przeprowadzkowe. Takie firmy zapewniają sprawny i bezpieczny transport. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet najlepsza firma przeprowadzkowa może nie spełnić naszych oczekiwań, gdy nieprawidłowo spakujemy nasz dobytek. Poniżej kilka rad.

Cenne przedmioty

Antyki, rzeźby, pianino i tego typu artykuły wymagają szczególnej ostrożności. Warto więc zdać się na firmę, która specjalizuje się w przewozie takiego typu mienia. Fachowcy z pewnością doradzą nam w jaki sposób wszystko zabezpieczyć i zadbają, by mienie bez szwanku dotarło na miejsce.

Przedmioty szklane, kruche i delikatne

Wszystkie kruche i szklane przedmioty należy dokładnie zabezpieczyć. Folia bąbelkowa jest tutaj niezbędna. Gdy już obwiniemy przedmiot folią, pozostaje zapakować go w karton. Warto też na takim kartonie umieścić informację, że znajdują się w nim delikatne przedmioty. Oczywiście, każdy karton, bez względu na jego zawartość warto opisać, znacznie ułatwi nam to zarówno przewóz mienia, jak i jego rozpakowywanie.

Przeczytaj:  Kto jest winny pojawienia się radioaktywnej chmury, która wędrowała po Europie przez dwa tygodnie?

Książki i inne ciężkie artykuły

Pamiętajmy, że książki i albumy mają swoją wagę. Nie możemy w kartonie umieścić zbyt wielu ciężkich książek, ponieważ grozi to rozdarciem kartonu, a w konsekwencji zniszczeniem znajdujących się w kartonie artykułów.

Jeśli wiemy, że czeka nas przeprowadzka lub planujemy przewóz mebli, sprzętów AGD/RTV bądź innych większych artykułów, które nie zmieszczą się w samochodzie osobowym zaplanujmy wszystko ze sporym wyprzedzeniem.

Warto zdecydować się na współpracę z firmą, która cieszy się dobrą renomą, najlepiej sprawdzić opinie byłych klientów. Sprawdźmy też czy firma ma ubezpieczenie OC, dzięki temu z przypadku uszkodzenia mienia, owa firma zwróci nam poniesione z tego tytułu koszty.

Źródło: taxibagazowe.net