Już długo starasz się o dziecko? Skorzystaj z teleporad InviMed

Już długo starasz się o dziecko? Skorzystaj z teleporad InviMed

Artykuł Miesiąca

Każdego roku aż 1,5 mln polskich par potrzebuje pomocy lekarskiej, by doczekać się potomka. Jeśli starania trwają od roku, warto skonsultować się ze specjalistami z wyspecjalizowanego ośrodka. Aby ułatwić pierwszy kontakt, Kliniki Leczenia Niepłodności InviMed uruchomiły teleporady. Dedykowane są parom, które od dłuższego czasu starają się o dziecko.

Konsultacje telemedyczne zostały wprowadzone przez InviMed na okres występowania stanu epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, jednak wiele z nich już na stałe zostanie w ofercie InviMed.

Skonsultuj się z lekarzem przez telefon!

W ramach teleporad InviMed realizowane są następujące typy wizyt:

  1. Konsultacje niepłodnościowe (konsultacja z ginekologiem – specjalistą medycyny rozrodu).
  2. Konsultacje immunologiczne.
  3. Konsultacje dietetyczne.
  4. Konsultacje psychologiczne.

Lekarze ginekolodzy oraz immunolodzy, w ramach konsultacji telefonicznych, mogą przepisywać leki (wystawiać e-recepty) oraz wydawać zalecenia odnośnie konieczności wykonania badań.

Ceny teleporad w zależności od usługi oraz kliniki, w której zatrudniony jest dany specjalista, mieszczą się w przedziale między 100 zł a 150 zł i są do 30% tańsze względem adekwatnych konsultacji w klinikach.

Aby umówić teleporadę, wystarczy zadzwonić pod numer: 500 900 888. Wszystkie informacje na temat teleporad InviMed znajdziesz na stronie: Telefoniczna Porada Medyczna InviMed

Przeczytaj:  Gorączka u dziecka - co warto mieć pod ręką?

Dla kogo teleporady?

InviMed wprowadził teleporady dostępne dla wszystkich – zarówno dla Pacjentów klinik InviMed w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdyni, jak i dla osób, które wcześniej nie korzystały z usług InviMed.

Z konsultacji telefonicznej ze specjalistą InviMed może skorzystać każda osoba pełnoletnia, bez względu na miejsce przebywania i wcześniejszą historię leczenia. Teleporady niepłodnościowe oraz immunologiczne w sposób szczególny dedykowane są parom, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko.

Skonsultuj wyniki badań

W przypadku konsultacji z ginekologiem (w ramach pierwszej lub kolejnej konsultacji niepłodnościowej) oraz immunologiem, teleporada odbywa się na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez telefon oraz dokumentacji medycznej przesłanej przez Pacjenta na wskazany przez Konsultanta Infolinii InviMed adres e-mail. W przypadku innych konsultacji, również można przesłać wyniki badań do wglądu specjalisty.

Jeśli od dłuższego czasu starasz się o dziecko, skorzystaj z teleporady w ramach pierwszej konsultacji niepłodnościowej. Przed teleporadą warto dostarczyć lekarzowi aktualne wyniki następujących badań: AMH (tzw. rezerwa jajnikowa), FSH (badanie wykonane w pierwszych 5 dniach cyklu), TSH, FT3 i FT4 (tzw. profil tarczycowy). Wszystkie badania wykonywane są z krwi Pacjentki i można je zrobić w InviMed. Pobranie materiału do badań odbywa się w godzinach pracy punktów pobrań w każdej klinice InviMed.

Przeczytaj:  Jak starzeje się skóra twarzy? Co można by spowolnić ten proces?

Dlaczego InviMed?

Kliniki InviMed to pięć klinik leczenia niepłodności działających w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdyni. W diagnostyce i leczeniu niepłodności korzystamy z najnowocześniejszych technologii. Z powodzeniem stosujemy procedury inseminacji domacicznej oraz in vitro: IVF/ICSI, IVF/IMSI-6600, IVF/hbIMSI, IVF/PICSI.

Od 2001 roku do końca 2019 roku dzięki leczeniu w InviMed na świat przyszło przeszło 13 tysięcy dzieci. Zgodnie z oficjalnymi danymi, które raportujemy do ESHRE, skuteczność wszystkich cykli in vitro, które zostały przeprowadzone w latach 2015-2017 wyniosła w InviMed 54%.

W 2020 roku realizujemy programy dofinansowania leczenia niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego finansowane ze środków Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Słupska, Sosnowca, Częstochowy oraz województw mazowieckiego i lubuskiego.

Pacjenci klinik InviMed, będący w trakcie leczenia, zawsze – także w czasie epidemii – mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego kontaktu z Koordynarodem Opieki Medycznej oraz z bezpłatnego przedłużenia recepty wystawionej przez ginekologa InviMed. Wystarczy, że skontaktują się z Infolinią InviMed pod numerem 500 900 888.