Ochrona przed koronawirusem test z palca - Test COVID-19 IgM/IgG

Ochrona przed koronawirusem test z palca – Test COVID-19 IgM/IgG

Artykuł Miesiąca

Pandemia koronawirusa zmieniła życie większości z nas. W tej chwili nie wiadomo, jak duży będzie miała zasięg i jak długo jeszcze potrwa. Jedno jest pewne — jeśli chcemy szybko powrócić do normalności i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy konsekwentnie stosować się do kilku prostych zasad.

Ochrona przed koronawirusem test z palca – Test COVID-19 IgM/IgG

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, należy przede wszystkim unikać dużych skupisk ludzkich i starannie dbać o higienę. Hurtownia medyczna posiada w swojej ofercie produkty, które pomogą nam zabezpieczyć się przed koronawirusem. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w dobry płyn dezynfekujący, na przykład COVI-SEPT. Można wykorzystywać go zarówno do dezynfekcji rąk, jak i powierzchni. Przy przestrzeganiu zasad jego stosowania, płyn zapewnia wysoką ochronę przed wirusem. Hurtownia medyczna oferuje również płyny przeznaczone przede wszystkim do dezynfekcji rąk, na przykład TRISEPT MAX. Ponadto należy pamiętać o regularnym myciu rąk, ponieważ mydło skutecznie neutralizuje wirusy.

Osoby, które mają styczność z pacjentami, którzy mogą być zarażeni koronawirusem, powinni zaopatrzyć się w dodatkowe środki ochrony, takie jak kombinezony ochronne, przyłbice, czy rękawice nitrylowe. Hurtownia medyczna oferuje je w bardzo szerokim wyborze. Zadaniem tego rodzaju produktów jest ochrona naszej skóry i błon śluzowych przed kontaktem z wirusem, który może skutkować zakażeniem.

Przeczytaj:  Jak starzeje się skóra twarzy? Co można by spowolnić ten proces?

Jeśli mimo przestrzegania wszystkich powyższych zasad zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, najlepiej jest wykonać test, który potwierdzi zasadność naszych podejrzeń. W ten sposób jesteśmy w stanie odpowiednio szybko zareagować, uzyskać pomoc medyczną i w razie konieczności zastosować kwarantannę, która ochroni przed zakażeniem inne osoby. Ważne jest, aby test wykonywać u każdej osoby podejrzanej o koronawirusa, a nie wyłącznie u tych, których objawy już ewidentnie wskazują na zakażenie. Tylko na tej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy pacjent jest rzeczywiście zarażony koronawirusem, czy też jego objawy są wywołane innym schorzeniem i zapobiec zarażaniu kolejnych osób.

Nasza hurtownia medyczna posiada w swojej ofercie test wykrywający koronawirusa z próbki krwi pobieranej z palca. Test COVID-19 IgM/IgG Ab wyróżnia się bardzo wysoką wiarygodnością uzyskiwanych wyników. Posiada certyfikat CE oraz oficjalny raport z analizy swoistości. Jego swoistość wynosi 100%, natomiast czułość 97%. Wykrywa on obecność przeciwciał IgM, które występują w organizmie w okresie 4-12 dni od zakażenia oraz przeciwciał IgG pojawiających się pod 12 dobie. Na tej podstawie można z dużym prawdopodobieństwem ustalić nie tylko sam fakt zakażenia, ale również okres inkubacji wirusa. Co bardzo ważne, wynik jest widoczny już po 10-15 minutach. Test należy wykonywać w warunkach laboratoryjnych, a więc w szpitalach, laboratoriach, czy odpowiednio przystosowanych w tym celu gabinetach zabiegowych w przychodniach. Najkrótszy czas, jaki musi upłynąć od momentu zakażenia do momentu, w którym można uzyskać pozytywny wynik to 4 dni.

Przeczytaj:  Jak dbać o barierę hydrolipidową skóry na co dzień?

Hurtownia medyczna zbiera zamówienia na produkowane w Chinach testy, płyny dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej, które dotrą do nas pod koniec marca. Jedyna dopuszczalna forma płatności to przedpłata, ponieważ towar jest produkowany pod zamówienie konkretnego klienta. Aby mieć pewność, że otrzymamy zamówiony test możliwie szybko, dobrze jest pospieszyć się z jego zamówieniem, ponieważ ilość dostępnych testów jest ograniczona, a stany magazynowe cały czas się zmieniają. Opakowanie zbiorcze zawiera 25 testów, butelkę z płynem do analizy, a także ulotkę w języku polskim i angielskim. Testy mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej. Każdy z nich można wykonywać pojedynczo. Po otwarciu opakowania zbiorczego pozostałe testy cały czas nadają się do użytku. Wystarczy tylko szczelnie zamknąć płyn do analizy, który jest wspólny dla wszystkich testów. W celu otrzymania konkretnej oferty najlepiej skontaktować się bezpośrednio z pracownikami hurtowni.