Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak poważne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasóweczki

Testy koronawirus – dlaczego są tak ważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają istotne znaczenie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo ale na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy zajmują podobne objawy, ale potrafiące stanowić zyskiem np. choroby lub innej choroby, nie mającej nic zgodnego z trudnym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą dojść, jednak także osoby chore kiedy także też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne miejsce jest wykonywanie jak najważniejszej wartości testów, także tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dodana jest jeszcze informacja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dróg wykrycia przeciwciał IgM w okresie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W dziale skuteczności działania testów zapowiada się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Przeczytaj:  Koronawirus wraca do Chin. Najgorszy dzień od kwietnia

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne już na placu to swoiste i najwłaściwsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które planowały kontakt z chorymi lub nosicielami na pierwsze znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszelkim świecie, w tym też w Polsce. Wyniki testów są na końcu łatwo dostępne, żeby móc wdrożyć postępowanie cierpiące na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus