Już 4 mln zakażeń koronawirusem na świecie (niedziela, 10 maja)

Już 4 mln zakażeń koronawirusem na świecie (niedziela, 10 maja)

artykuły Prasóweczki Prasówki

To już 68. dzień pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Z nowego raportu resortu zdrowia wynika, że mamy 170 nowych zakażeń i sześć kolejnych zgonów. Czy sytuacja na Śląsku zaczyna się poprawiać? Od tego zależy, czy rząd zacznie walczyć z „pandemią dwóch prędkości”. Tymczasem liczba zakażonych na całym świecie przekroczyła już 4 mln chorych. Zapraszamy na naszą relację live z walki z COVID-19 w Polsce i na świecie.

12:21

W Poznaniu zakończyły się testy pierwszego polskiego testu immunologicznego.

12:08

Brytyjscy doradcy rządowi ostrzegają, że liczba ofiar COVID-19 może sięgnąć do końca roku nawet 100 tys. ofiar.

11:48

Na kwarantannę trafił już trzeci z amerykańskich ekspertów, którzy opracowują strategię walki z koronawirusem.

11:30

Mistrz stracił wszystko. Epidemia zrujnowała legendę. „Grozi mi eksmisja. Nie mam nawet na czynsz”.

11:12

Oto najaktualniejsze statystyki dotyczące koronawirusa na świecie. Choruje ponad 4,1 mln ludzi. Zmarło ponad 280 tys. Gdzie jest najgorzej?

10:56

Cyfrowi giganci pozwalają pracownikom zostać w domach nawet do końca roku. Home office aż do końca grudnia? W Google i Facebooku to możliwe.

10:41

Oto aktualna mapa największych ognisk koronawirusa w Polsce.

10:24

Co wiadomo o nowych ofiarach koronawirusa? Najwięcej zakażeń znów w dwóch śląskich województwach.

10:01

Nowy bilans opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia mówi o 170 potwierdzonych od wczoraj przypadkach koronawirusa. Ostatniej doby zmarło także kolejnych sześć osob.

Przeczytaj:  Pozycjonowanie naszej strony firmowej w wyszukiwarkach internetowych

Od początku pandemii SARS-CoV-2 w Polsce zachorowało 15 821 osób. Zmarło 791 pacjentów.

Już 4 mln zakażeń koronawirusem na świecie (niedziela, 10 maja)
Już 4 mln zakażeń koronawirusem na świecie (niedziela, 10 maja)

 

9:51

Na Śląsku będą prowadzone dodatkowe badania przesiewowe. To jedyny sposób, by powstrzymać transmisję koronawirusa. Śląsk stal się największym polskim ogniskiem pandemii.

 

9:41

Mistrz olimpijski odłożył karierę na później i wrócił do munduru na czas pandemii. „Tu jestem bardziej potrzebny”.

 

9:25

Na ulice Berlina, Frankfurtu, Monachium i Stuttgartu wyszli demonstranci, którzy domagali się przywrócenia Niemcom swobód obywatelskich ograniczonych przez obostrzenia związane z koronawirusem. Musiała interweniować policja.

 

9:19

Ukraińcy dziękują Polakom i potwierdzają, że środki do walki z koronawirusem wysłane przez Warszawę docierają do ukraińskich szpitali.

 

9:08

Już 4 mln zakażeń koronawirusem na świecie (niedziela, 10 maja)
Już 4 mln zakażeń koronawirusem na świecie (niedziela, 10 maja)

 

9:01

Jutro dzieci we Francji wracają do szkół po ośmiu tygodniach kwarantanny. Częściowe odmrożenie szkół wiąże się z olbrzymim chaosem wśró rodzicó, dzieci i nauczycieli.

 

8:49

To pierwszy dobowy bilans od miesiąca w Korei Płd., w którym transmisja koronawirusa przekroczyła 30 nowych przypadków.

 

8:36

Poprzednik Donalda Trumpa mocno skrytykował jego działania wobec pandemii koronawirusa. Zdaniem Baracka Obamy, to co robi prezydent USA, to „chaotyczna katastrof”.

 

8:20

14 nowych przypadków koronawirusa w Chinach. Niedużo? Dla Chińczyków to największy przyrost dobowy od 28 kwietnia.

 

8:02

Dlaczego Śląsk stał się głównym ogniskiem koronawirusa w Polsce?

Przeczytaj:  Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

 

7:50

Francuski parlament zgodził się na przedłużenie stanu zagrożeni epidemicznego do 10 lipca. W stosownej ustawie znalazł się m.in. zapis o odpowiedzialności karnej burmistrzów i pracodawców za łamanie obowiązujących przepisów, także tych sanitarnych. We Francji powstanie także bezprecedensowa baza danych o chorujących na koronawirusa.

 

7:33

Słowacja wygrała z koronawirusem? Jeszcze nie, ale sukcesy tamtejszej służby zdrowia są niepodważalne. Ostatniej doby nie pojawił się ani jeden nowy przypadek zakażenia.

 

7:22

Wielka Brytania to kraj z największą liczbą ofiar koronawirusa w Europie. Dzisiaj Boris Johnson ogłosi plan powolnego „odmrażania” gospodarki. „Będziemy ostrożni” – zapowiada brytyjski premier. Zdejmowanie kolejnych obostrzeń ma się dokonywać bez radykalnych zmian.

7:06

W USA wydano zgodę na użycie nowego typu testów. Antygenowe testy mają dawać wynik już w kwadrans.

6:57

Włosi wylegli do parków i na ulice. To ich pierwszy weekend ze złagodzonymi obostrzeniami. Tamtejsza policja restrykcyjnie egzekwuje jednak przestrzeganie reżimu sanitarnego.

6:43

W Moskwie wybuchł pożar w szpitalu, w którym leczono osoby chorujące na COVID-19. Ogień pojawił się na pierwszym piętrze sześciopiętrowego budynku w sali, gdzie leżeli pacjenci0.

6:31

Na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zakaziło się już ponad 4 mln ludzi. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła zaś 280 tys. Liczba ozdrowieńców zbliża się do 1,5 mln.

 

źródło: upday.com