Kalkulator BMI dla osób starszych – oblicz kalorie i wartości odżywcze z BeDiet Catering

Dieta

Prawidłowa dieta jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia i wigoru. Dlatego szczególnie osoby starsze powinny dbać o nią z odpowiednią starannością. By móc to zrobić, warto znać swoje BMI i zapotrzebowanie kaloryczne. Pozwoli Ci to na staranne zaplanowanie pełnowartościowego jadłospisu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się z niego jak obliczyć te wskaźniki! 

Precyzyjny kalkulator BMI dla osób starszych 

Obliczanie BMI odbywa się dokładnie tak samo niezależnie od wieku osoby, która chce je poznać. Jedyne co jest do tego potrzebne, to znajomość swojej wagi oraz wzrostu. Po podaniu tych informacji można sprawdzić ich proporcje względem siebie i przekonać się, czy wskaźnik masy ciała mieści się w prawidłowych wartościach. 

Kalkulator BMI dla osób starszych to najlepsze rozwiązanie na obliczenie wskaźnika. Jest darmowy, dostępny online, a rezultat jest dostępny natychmiastowo po wpisaniu danych. Uzyskane wyniki są dokładnie opisane, więc nie będziesz mieć problemu z odczytaniem ich znaczenia. 

Warto wiedzieć, że chociaż kalkulator BMI dla osób starszych pozwala na szybkie poznanie swojego wskaźnika masy, to uzyskany rezultat powinien być traktowany jedynie jako wskazówka. BMI jest obliczane tylko na podstawie dwóch prostych parametrów, więc nie odzwierciedla w dokładny sposób faktycznego stanu. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie dodatkowych obliczeń i sprawdzenie zapotrzebowania kalorycznego. 

Przeczytaj:  Ile węglowodanów spożywać na diecie ketogenicznej?

Kalkulator kalorii i wartości odżywczych dla seniorów

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego lub BMR jest dużo bardziej precyzyjnym narzędziem, które pozwoli Ci na dokładniejsze rozplanowanie diety odpowiedniej dla osoby starszej. Uwzględnia nie tylko wzrost oraz wagę, ale także takie parametry jak wiek, płeć czy intensywność i częstotliwość aktywności fizycznej.

Kalkulator kalorii i wartości odżywczych pozwoli Ci na poznanie codziennego zapotrzebowania Twojego ciała na kalorie. W ten sposób będziesz wiedzieć, na jaką ilość jedzenia możesz sobie pozwolić, by zachować prawidłowy wskaźnik masy. 

Zapotrzebowanie na kalorie będzie się zmieniać wraz z uzyskiwaną lub traconą masą ciała. Z tego powodu warto regularnie uruchamiać kalkulator kalorii i wartości odżywczych, by sprawdzić aktualne potrzeby organizmu. 

Jak dbać o prawidłowe BMI? Postaw na catering dietetyczny

Zgłębienie wiedzy na temat bilansowania posiłków, a także poświęcanie czasu na zakupy spożywcze i gotowanie, może być dla wielu osób bardzo wymagającym wyzwaniem. Z tego powodu warto postawić czasem na prostsze rozwiązania takie jak catering dietetyczny. W ten sposób można cieszyć się zbilansowanymi posiłkami bez wysiłku. 

Przeczytaj:  Ile węglowodanów spożywać na diecie ketogenicznej?

Jaki catering wybrać? Dieta Ewy Chodakowskiej jest rozwiązaniem odpowiednim dla osób w każdym wieku, w tym także seniorów. Wystarczy wybrać opcję z interesującą Cię kalorycznością i cieszyć się różnorodnymi, zdrowymi i pysznymi posiłkami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź stronę BeDiet Catering. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję na temat rozpoczęcia diety.