Międzynarodowy transport zwłok – jak zacząć?

Inne

Temat międzynarodowego transportu zwłok z pewnością na pierwszy rzut oka jest czymś trudnym. Kiedy jednak zgłębimy ten temat to okaże się, że mamy pełne wsparcie w tym zakresie, a cały proces nie jest ani długi, ani skomplikowany. Tym bardziej w momencie, w którym polskie firmy pogrzebowe oferują także i międzynarodowy transport zwłok w swojej ofercie.

Na czym polega międzynarodowy transport zwłok?

Jest to kompleksowa usługa, która ma na celu załatwienie wszystkich kwestii, związanych z przygotowaniem i transportem zwłok. Naszym zadaniem jest oczywiście uzyskanie zaświadczenia, które będzie podstawą do tego, aby zwłoki naszych bliskich zostały przewiezione międzynarodowo. Na całe szczęście formalności w tym zakresie są bardzo proste i szybkie do zrealizowania w większości Państw. Kiedy uzyskamy odpowiedni dokument, firma pogrzebowa realizuje swoją usługę.

Jej zadaniem będzie odpowiednie przygotowanie zwłok do transportu. Mowa tutaj oczywiście o zabezpieczeniu zwłok w taki sposób, by bez względu na formę transportu, dotarły w należytym stanie. Również w Polsce, odbiór i przekazanie zwłok jest wykonywane przez ten sam zakład pogrzebowy, który wykonuje dla nas sprowadzenie zwłok z zagranicy. Dzięki temu nie musimy się przejmować odbiorem i tym, jak wszystko będzie wyglądać w dalszym etapie. Zwłoki zostaną bowiem przygotowane dla nas na dzień pogrzebu, w odpowiedni sposób. Oczywiście w międzyczasie, będziemy mieć możliwość wglądu, na własne życzenie.

Przeczytaj:  Prezent na imieniny

Jak więc widać, temat sprowadzenia zwłok do naszego kraju nie jest tak skomplikowany, kiedy możemy polegać na międzynarodowym transporcie zwłok, wykonywanym przez zakłady pogrzebowe. Na cale szczęście, mamy w tym temacie odpowiednie wsparcie logistyczne.