Domowe sposoby na dolegliwości

Domowe metody

Domowe sposoby na dolegliwości

 

Niektóre dolegliwości zdrowotne wymagają szybkiej konsultacji ze specjalistą. Jeśli jednak wizyta u lekarza nie jest możliwa w danym momencie lub objawy chorobowe nie są zbyt nasilone, można spróbować je złagodzić domowymi sposobami. Jakie domowe sposoby na dolegliwości warto jest wypróbować?

Ból głowy – domowe sposoby

Ból głowy jest jedną z częściej występujących dolegliwości, z którą niekiedy da się walczyć za pomocą tak zwanych babcinych metod. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że ból głowy może zwiastować początki infekcji, ale także być wynikiem stresu lub nawet odwodnienia. Pijąc wiele kawy, herbaty lub nawet coli w ciągu dnia można nieświadomie odwodnić organizm, ponieważ te napoje mają działanie moczopędne. Picie ich nie nawadnia organizmu, a wręcz przeciwnie, przyczynia się do utraty wody. Jeśli przyczyną bólu głowy jest właśnie odwodnienie często nie wystarczy jedynie uzupełnić braków w organizmie. W przypadku, gdy temperatura w domu jest dość wysoka lub przebywa się w pomieszczeniach klimatyzowanych bez dodatkowego nawilżania powietrza, dobrze jest pić nie tylko samą wodę. Wskazana jest w tym przypadku woda z niewielkim dodatkiem soli, ponieważ w ten sposób organizm nie będzie wydalał jej tak szybko. Metodą na ból głowy bywa również letnia woda z dodatkiem wody z cytryny.

Przeczytaj:  Jak pozbyć się skutecznie i szybko efektów zatrucia alkoholowego, czyli potocznego kaca?

Jak szybko ukoić ból zęba?

Ból zębów to również popularna dolegliwość. W takim przypadku naprawdę skutecznym ratunkiem jest wizyta u dentysty. Jeśli jednak nie jest ona możliwa, można zastosować jedną z kilku domowych metod. Ratunkiem w przypadku bólu zęba są przede wszystkim zioła. Warto zwrócić uwagę na te, które działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Takie działanie wykazują na przykład goździki, które warto jest zmielić lub po prostu żuć całe. Przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie działają również napary. Szczególnie polecany jest napar z szałwii lekarskiej, która jest pomocna także w przypadku bólu gardła. Należy jednak pamiętać, by naparem tylko płukać jamę ustną. Picie dużych ilości naparu z szałwii lekarskiej może się bowiem wiązać z występowaniem skutków ubocznych.

1 thought on “Domowe sposoby na dolegliwości

  1. Ból zęba jak dla mnie jest najgorszym bólem. Jedynym i skutecznym sposobem jest wyrwanie zęba i po kłopocie. Uśmierzanie bólu nie ma sensu, bo on i tak do nas wróci ze zdwojoną siłą

Comments are closed.