Nie masz siły iść dalej! Żeń-szeń Ci pomoże!

Domowe metody

Czy jest jakaś alternatywa dla leków na depresję? Owszem czasem jest to niezbędne, jednak nie zawsze. Zawsze warto zasięgnąć opinii lekarza na temat tego co się z nami dzieję, aby podjąć ostateczną decyzję. Jeśli jednak nie ma tragedii możesz np. wypróbować żeń-szeń.

Każdy z nas prędzej czy później musi się przekonać, że nie jest niezawodnym superbohaterem, który zawsze wszystko może. Miejmy jednak nadzieję, że ominie Cię przewlekłe zmęczenie, wypalenie bądź depresja. Jeśli jednak tak się zdarzy, a wbrew niektórym zaściankowym poglądom- przypadłości te nie przebierają w ludziach- wiedz, że możesz coś z tym zrobić.

Czasami zmusza to, do wyciągnięcia pewnych wniosków związanych ze stylem życia np. może się okazać, że ku wielkiemu zaskoczeniu też jesteś człowiekiem, który czasem musi zarezerwować czas na odpoczynek, czas tylko dla siebie. Czasami też może to zmusić do pokornego przyznania się, że potrzebujesz pomocy jakiegoś specjalisty np. psychologa. Może być różnie. Niezależnie od drogi, którą obierzesz może ci się przydać kompan, który pomoże przetrwać Twojemu organizmowi ten trudny czas- żeń-szeń syberyjski. Jest to bezpieczne zioło dostępne w aptekach bądź sklepach zielarskich bez recepty.

Przeczytaj:  Dlaczego warto dbać o błonę śluzową nosa?

Jego dobroczynne właściwości to: niwelowanie uczucia zmęczenia, wzmocnienie układu odpornościowego i produkcja serotoniny i dopaminy czyli “hormonów szczęścia”. Wzmożenie produkcji tych hormonów doda ci energii, załagodzi negatywny wpływ stresu i wyciszy uczucie lęku. Na rezultaty kuracji żeńszeniowej trzeba jednak poczekać.

Jeśli jednak przez miesiąc, co zresztą wcale nie jest tak długo, będziesz przyjmował go codziennie i twoja dolegliwość nie jest nazbyt poważna (najlepiej sprawę skonsultować z lekarzem), zapewne się ich doczekasz.

Pamiętaj jednak o pewnych przestrogach:

po pierwsze po max. dwóch miesiącach zrób ok. 2-3 tygodniową przerwę od żeń-szenia, nie zwiększaj dawki powyżej tej zalecanej i uważaj z piciem tego zioła, jeśli masz podwyższone ciśnienie. Poza tym żeń-szenia nie powinny pić kobiety w ciąży oraz dzieci. Żeń-szeń służy ludzkości już blisko 4000 lat a ludem, który jako pierwsze odnotował się w historii jako korzystający z jego zdrowotnego działania są Chiny. Poczuj więc tę naturalną moc i Ty! Mądrze z niej korzystaj i pomyśl zawczasu co zrobić, żeby znów nie zajechać swojego organizmu.

 

1 thought on “Nie masz siły iść dalej! Żeń-szeń Ci pomoże!

  1. Nie wiedziałam, że żeń- szeń ma taki pozytywny wpływ na nasz organizm. chyba zacznę go stosować, jak dla mnie to najlepiej w postaci kapsułek. Ja często też czuje się zmęczona i brak mi sił…

Comments are closed.