Już niebawem szansa na całkowite wyleczenie z choroby alkoholowej będzie możliwa.

Informacje

Australijscy naukowcy dokonali przełomowego odkrycia w dziedzinie medycyny wspomagającej walkę z alkoholizmem.

Nie od dziś wiadomo, że osoby nadużywające alkohol mają kłopoty z koncentracją, zaburzeniami itd. Bardzo często osoby te poddają się odwykowi, jednak po długich latach nadmiernego spożywania alkoholu ich organizm jest wyniszczony. Na rynku dostępnych jest już wiele specyfików mających na celu neutralizować skutki dnia wczorajszego czyli tzw. Kaca jednak to nie wszystko, szykuje się prawdziwa rewolucja.

Naukowcy w Australii są na etapie badania leku, wynalezionego przez nich, który ma na celu regenerację komórek mózgowych wśród osób spożywających alkohol. Nie mówimy tutaj o każdym kto od czasu do czasu zasięgnie po przysłowiowego kielicha, ale o osobach, którym alkohol spustoszył organizm oraz wyniszczył szare komórki odpowiadające za istotne funkcje w naszym organizmie.

Naukowcy prowadzili badania o eksperymenty na myszach, u których terapia osiągnęła zaskakujący efekt. Terapia ma nie tylko przywrócić naturalny rozwój komórek ale również odwrócić niekorzystne skutki, które zaszły w organizmie delikwenta. Jak sami naukowcy przyznają odkrycie było czystym przypadkiem, jednak może sporo wnieść do teraźniejszej medycyny.

Przeczytaj:  Produkty CBD - istna rewolucja w Polsce i na świecie

Chodzi tutaj o jeden z leków antydepresyjnych – tandospirone, który wśród myszy wykazał istotne dla sprawy właściwości, mianowicie wspierał wzrost komórek nerwowych a także ich wymianę. Ponadto wykazano, że za pomocą tego leku można regenerować komórki nerwowe, które zostały bardzo uszkodzone przez spożywanie alkoholu.

Osoby nadużywające alkohol mają problemu z koncentracją, zapamiętywaniem, uczeniem się oraz wieloma innymi czynnościami. Wyniszczenie organizmu a przede wszystkim uszkodzenie komórek nerwowych może mieć nieodwracalny wpływ na dalsze funkcjonowanie człowieka. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej terapii, osoby mające problem z alkoholem mogą nie tylko wyleczyć się psychicznie z uzależnienia ale także zregenerować organizm i zacząć żyć od nowa.

Tandospirone nie tylko przywraca funkcjonalny proces neurogenezy – czyli prawidłowego rozwoju komórek mózgowych, ale również ze względu na właściwości antydepresyjne i stany lękowe, może być pomocne podczas odstawiania alkoholu, a także ułatwić rekonwalescencję osoby uzależnionej i wspomóc jego walkę z nałogiem.

Jak zauważono spory odsetek osób cierpiących na chorobę alkoholowa nawet po okresie detoksu powraca do starych nawyków. Bardzo często zdarza się tak, że osoby powracają ponownie na terapię po to by za jakiś czas znów powrócić na ścieżkę alkoholizmu. Lek może pomóc w każdym aspekcie jego działania. Badania nad działaniem tego leku wciąż trwają, ale nie wykluczone że niebawem stanie się on złotym środkiem zwalczającym alkoholizm.

1 thought on “Już niebawem szansa na całkowite wyleczenie z choroby alkoholowej będzie możliwa.

  1. Bardzo ciekawy pomysł, oby to się udało. jest tyle osób uzależnionych a w szczególności od alkoholu, że trzeba im pomóc w walce z nałogiem. Dlatego warto wprowadzić ten lek na rynek.

Comments are closed.