Osoby otyłe, otyłość to problem nie jednej osoby, często nie potrafią same sobie pomóc, takie osoby potrzebują pomocy.

Poradniki

Gdyby było więcej kampanii reklamujących ćwiczenia, tak jak to zrobił KUBUS myślę, że było by lepiej, na pewno by to nie zaszkodziło a dało by to do myślenia wielu osobom.

 

Nadwaga u dzieci

Kto nie zna choćby jednego dziecka z nadwagą, każdy zna takie dziecko, a może nawet sam nim był jako dziecko.

Niektórzy myślą, tego to pewnie rodzice, albo dziadkowie tuczą, albo ten to sobie słodyczy nie żałuję. Otóż możecie się mylić a co jeśli to dziecko cierpi na chorobę spowodowana nadmierną nadwagą? Czy pomyśleliście o tym chociaż raz !

Są osoby faktycznie otyłe z powodu nadmiaru jedzenia i o tym tu będzie mowa.

Nie zawsze rodzice czy nauczyciele potrafią wpłynąć na takie dzieci, bo teraz to tylko komputery, telefony i nic więcej a ich jedyny ruch to do lodówki czy do wc. Ostatnio natrafiłam na akcję KUBUSia, która ma pod etykietkami naklejki z ćwiczeniami, mi osobiście się to bardzo spodobało i zbieram takie naklejki, ostatnio wygłupiałam się z siostrzeńcem robiąc takie same ćwiczenia co na tych naklejkach były, z jednej strony to była świetna zabawa a z drugiej ćwiczenia, które na pewno małemu nie zaszkodzą. Powinno być więcej takich produktów pokazujących ćwiczenia, wiadomo większość osób to oleje ale być może ktoś zacznie się wygłupiać a z czasem może zacznie naprawdę ćwiczyć z myślą o poprawieniu swojego wyglądu, wygląd to nie wszystko ale chyba nikt nie chce być otyłym do końca życia.

Przeczytaj:  Drugi miesiąc ciąży

A być może teraz jako dziecko pomyśli sobie, że chciałby zostać jakimś instruktorem i że zrobi wszystko by jego marzenie się spełniło.

I od dziecinnych wygłupów po dorosłe dobre rozwiązania.

Jeśli ktoś wpływowy to czyta niech sprawi, że tych kampanii z ilustracjami ćwiczeń będzie więcej, sprawmy by dzieci otyłych, wyśmiewanych było jak najmniej niech ich problem zniknie, albo chociaż zmaleje. Nie wystarczy siła walki, potrzebna im jest motywacja i coś co ich wkręci w ten pierwszy krok do ćwiczeń.

Do osób otyłych, potrzebujecie więcej ruchu, sport to zdrowie, zwykły krok do przodu nic nie boli, nie musicie startować w maratonie, ale zróbcie coś dla siebie, jeśli się wstydzicie ćwiczyć w szkole zróbcie to w domu u siebie w pokoju, nikt nie będzie was widział. Ja ćwiczyłam wieczorami w pokoju, uszczęśliwiało mnie to.

Nie od razu dokonasz cudu, ale grunt to się nie poddawać.

Dziś jestem szczupłą osobą i cieszącą się życiem.

3 thoughts on “Osoby otyłe, otyłość to problem nie jednej osoby, często nie potrafią same sobie pomóc, takie osoby potrzebują pomocy.

  1. Niestety otyłość staje się chorobą cywilizacyjną. za otyłością idą inne choroby, jak cukrzyca czy miażdżyca, a nawet zawały serca. Jest to poważny problem który obejmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci…

  2. Powinno być rzeczywiście więcej kampanii, zachęcających do zrzucania nadwagi. Zapraszanie do ćwiczeń powiązanych z zabawą, to fajny pomysł. Np. komediowe seanse filmowe w kinach, z tańszymi biletami, podczas których przerwy przeznaczone byłyby na gimnastykę 🙂

  3. Dawniej dzieci nie borykały się tak często z problemem nadwagi.Bo i jedzenie było zdrowsze i nie było takiego szerokiego wyboru.No i ruchu na świerzym powietrzu było więcej.Wychodziło się z domu rano tonwracało sie wieczorem.A teraz to tylko telefony,tablety i telewizor.Zero ruchu

Comments are closed.