Jak przygotować się do wizyty u ginekologa

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa

Poradniki

Wizyta w gabinecie ginekologicznym dla wielu młodych dziewcząt może być źródłem niepotrzebnego stresu. Jeśli właściwie się do niej przygotujemy, przeżycie to może okazać się znacznie łatwiejsze.

Poniżej znajduje się kilka prostych zasad których powinnyśmy przestrzegać:

1. Wybierz dobrego lekarza
Wysokiej klasy specjalista powinien być nie tylko kompetentny w sprawach medycznych, ale też mieć właściwe podejście do pacjenta, być wrażliwym i delikatnym. Po radę co do wyboru właściwego lekarza najlepiej udać się do kobiet z własnego otoczenia. Jeśli nie mamy takiej możliwości istnieje wiele stron, które dają pacjentom sposobność ocenianie lekarzy. Jeśli w naszej okolicy nie ma odpowiedniego specjalisty przyjmującego w państwowych jednostkach, warto przemyśleć wizytę prywatną. Jeśli ma to być pierwsza wizyta u ginekologa, nie trzeba oszczędzać.

2. Wybierz odpowiedni moment
Nie każdy moment jest równie dobry na wizytę u ginekologa, ponieważ niektóre badania są możliwe tylko we właściwych dniach cyklu. Dlatego na badanie najlepiej udać się kilka dni po ustaniu menstruacji, ale najlepiej nie później niż w połowie cyklu. Pozwoli to uniknąć potrzeby stawienia się na kolejną wizytę w celu przeprowadzenia dodatkowych badań.

Przeczytaj:  Badanie poziomu cukru we naturze – na czym polega a gdy o je wykonać?

3. Zadbaj o siebie
Świadomość świeżego, higienicznego wyglądu pozwala poczuć się swobodniej. Jeśli jest taka możliwość, warto tak zaplanować wizytę u lekarza, aby mieć wcześniej możliwość odświeżenia się.

4. Wybierz właściwe ubranie
Mało kto wie jak ważne jest dobranie właściwej garderoby. Założenie na wizytę spódniczki pozwoli zachować więcej prywatności w czasie przygotowywania się do ewentualnego badania. Sukienka nie koniecznie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ istnieje możliwość, iż lekarz zechce zbadać biust. W takim razie warto być tak ubranym, alby łatwo odsłonić górne partie ciała, bez obnażania jego całości.

5. Pamiętaj o datach
Należy mieć przy sobie datę ostatniej miesiączki, ponieważ lekarz na pewno o nią zapyta. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą kalendarzyka w którym odnotowujemy kolejne cykle. Dzięki temu lekarz będzie miał pełny obraz sytuacji.

6. Razem raźniej
Warto zabrać ze sobą kogoś bliskiego, kto zaczeka przed gabinetem. Dobrym rozwiązaniem jest też namówienie koleżanek na badanie tego samego dnia. Kiedy kolejno udajecie się do gabinetu, pozostałe dziewczyny rozładowują napiętą sytuację. Po wizycie pojawia się jeszcze jeden powód do wspólnych żartów.

Przeczytaj:  Zespół jelita drażliwego, częstszy niż się wydaje

7. Nie panikuj
Badanie ginekologiczne nie jest przeprowadzane na każdej wizycie. Nawet jeśli do niego dojdzie właściwe podejście pozwoli lepiej je znieść. Trzeba pamiętać, że dla lekarza jest to chleb powszedni, dlatego nie warto robić z badania zbytniej sensacji.

Artykuł powstał dzięki sponsorowi portalu sex telefon

1 thought on “Jak przygotować się do wizyty u ginekologa

  1. Ja na szczęście pierwszą wizytę mam za sobą. Na szczęście trafiłam na dobrego i kompetentnego lekarza, który wszystko mi wytłumaczył. Jak każda wizyta u lekarza jest nieprzyjemna i masz prawo czuć się niekomfortowo, ale ginekolog to normalny jak każdy inny lekarz.

Comments are closed.