Czy istnieje idealny materac? Jak najbardziej!

Czy istnieje idealny materac? Jak najbardziej!

Poradniki

Z analiz wynika, że przeciętny człowiek spędza średnio… ćwierć wieku na spaniu! To zdecydowanie więcej w porównaniu do oglądania telewizji czy uprawiania sportu. To także dłużej aniżeli średnio w życiu poświęcamy na pracę. Skoro więc w łóżku spędzamy aż tyle czasu, warto zainwestować w odpowiednie łóżko bądź materac do spania, które zapewnią sen idealny.

 

Dostosowane do indywidualnych potrzeb

Od czego zależy jakość naszego snu? Oczywiście od odpowiedniego materaca. Nieprawidłowo dobrany może doprowadzić do ucisku kręgosłupa, długotrwałego bólu, a nawet zaburzeń krążenia krwi. Gdy wybieramy materac do spania, pierwsze pytanie, które spędza nam sen z powiek, to to dotyczące jego twardości. I tutaj niestety nie mamy najlepszych wieści – nie ma jednego uniwersalnego materaca, który byłby idealny dla każdego. Wszystko zależy przede wszystkim od naszej wagi – osobom lżejszym zalecane są materace do łóżek nieco bardziej miękkie, cięższym zaś nieco twardsze. Dlaczego to tak istotne? Bo pod naszym ciężarem muszą się odpowiednio dostosowywać do naturalnych krzywizn kręgosłupa – tak by jego mięśnie mogły się rozluźnić.

Przeczytaj:  Atak groźnych pajęczaków, czyli coś o boleriozie i sposobach na ochronę przed kleszczami.

Istotne surowce

Wybierając materace do łóżek powinniśmy również zwrócić uwagę na surowce, z których zostały wykonane. Powinny być one jak najwyższej jakości, aby po jakimś czasie użytkowania produkt nie uległ deformacjom i odkształceniom. Musimy też pamiętać, że wybrany model powinien być przynajmniej o 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spała.

Wśród najpopularniejszych i najbardziej trwałych wymienić można:

  • materace piankowe polecane dla dzieci oraz osobom o średniej wadze,
  • kieszeniowe zapewniające najlepsze i najbardziej komfortowe ułożenie ciała podczas snu,
  • termoelastyczne posiadające wysokie właściwości ortopedyczne i skutecznie eliminujące bóle kręgosłupa,
  • wysokoelastyczne odznaczające się bardzo wysoką przewiewnością
  • lateksowe gwarantujące nie tylko wysoką sprężystość, ale również odpowiednią elastyczność punktową
  • oraz kokosowe szczególnie polecane osobom o wyższej wadze.

Pamiętajmy jednak, że wybierając materace do łóżek nie należy kierować się modą czy zachwalaniem produktu przez znajomych, ale przede wszystkim własnymi, indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Alvare.pl specjalizującą się w produkcji materacy i artykułów sypialnianych.