Chcesz skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu? Pij wodę alkaliczną!

Chcesz skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu? Pij wodę alkaliczną!

Poradniki

Dna moczanowa, osteoporoza, a nawet kamica nerkowa – co łączy te choroby? Każda z nich może być wynikiem zakwaszenia organizmu. Z tym ostatnim można na szczęście skutecznie walczyć, pijąc wodę alkaliczną. Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

 

Nie trzeba nikogo przekonywać, że ludzki organizm to bardzo skomplikowany mechanizm. Jego właściwe funkcjonowanie może zostać zakłócone nawet przez naruszenie równowagi kwasowo-zasadowej. Bagatelizowanie tego problemu może przyczynić się do rozwoju wielu groźnych dolegliwości. Aby tego uniknąć, warto sięgać regularnie po szklankę wody. Nie chodzi jednak o zwykłą wodę, ale o kangen. Nie wszyscy wiedzą, że pod tym hasłem kryje się nie tylko nazwa japońskiej firmy, ale przede wszystkim woda alkaliczna o niezwykłych właściwościach. To właśnie ona jest skutecznym orężem w walce z zakwaszeniem organizmu.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zanim dokładniej sprawdzimy, dlaczego woda jonizowana, zwana często woda kangen jest nieoceniona w walce z zakwaszeniem organizmu, warto w kilku słowach wyjaśnić, z jakiego powodu w ogóle dochodzi do zakwaszenia. Wpływa na to przede wszystkim zanieczyszczone środowisko i nieodpowiednia dieta. Na co dzień zjadamy bardzo duże ilości przetworzonej żywności, która jest naszpikowana konserwantami. To powoduje powstawanie kwasów w wyniku przemiany materii. Organizm próbuje z nimi walczyć, ale przy dużym zakwaszeniu nie zawsze jest w stanie robić to skutecznie. W rezultacie znacznie obniża się poziom tlenu w komórkach i powstaje środowisko korzystne do rozwoju różnych infekcji. Warto podkreślić, że wiele stanów patogennych komórek, jak na przykład zapalenia, pojawia się jedynie w środowisku kwasowym, którego pH wynosi poniżej 7. Wiele napojów, które pijemy na co dzień, charakteryzuje się właśnie wysoką kwasowością. O ile zwykła woda ma pH 7, o tyle na przykład mleko ma już pH 6.50, herbata – 5.50, kawa – 5.0, a piwo – 4.50. To oznacza, że nie jest wcale łatwo unikać niebezpieczeństwa zakwaszenia na co dzień. Aby organizm mógł skutecznie z nim walczyć, musi otrzymywać poprzez jedzenie i picie odpowiednią ilość takich minerałów jak potas, sód, magnez i wapno. Tutaj właśnie wracamy do powszechnie zwanej wody kangen.

Przeczytaj:  Pokazy leczniczych przyrządów i bezpłatne badania.

Woda jonizowana alkaliczna w walce z zakwaszeniem organizmu

Chcesz skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu? Pij wodę alkaliczną!
Chcesz skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu? Pij wodę alkaliczną!

Przewlekłe zakwaszenie organizmu może powodować wiele niebezpiecznych chorób. O kilku już wspomnieliśmy na początku tego artykułu, ale nie wyczerpują one listy schorzeń powstających w wyniku zakwaszenia. Można jeszcze wymienić bardzo wiele, zaczynając od cukrzycy typu 2, a kończąc na zmianach nowotworowych komórek. Tymczasem prostym i bardzo skutecznym sposobem na obniżenie zakwaszenia organizmu jest woda alkaliczna. Jej picie ułatwia eliminację wolnych rodników i ogranicza proces utleniania w komórkach, dzięki czemu są one mniej podatne na infekcje. Ponadto woda kangen redukuje fermentacje w układzie trawiennym i wpływa na ograniczenie w organizmie takich substancji jak amoniak czy wodorosiarczan. Warto zatem pić wodę alkaliczną regularnie, ponieważ w ten sposób skutecznie usuwamy toksyny z organizmu i odtwarzamy w nim stan alkaliczny. Mało tego, najlepiej także gotować potrawy w wodzie kangen, ponieważ wtedy zmieniamy je na bardziej alkaliczne i możemy zachować ich wysokie wartości odżywcze. Wszystko dlatego, że taka woda ma pH od 7.5 do 14.

Wodę jonizowaną można bez problemu przygotować samemu w domu. Wystarczy do tego dobrej jakości jonizator wody (np. Alkamedi). Jeśli mamy nawyk filtrowania wody w domu, warto zwykły dzbanek filtrujący (usuwa jedynie zanieczyszczenia wody) zamienić na dzbanek z filtrem jonizująco-alkalizującym i tym samym zamienić zwykłą wodę na alkaliczną.

Przeczytaj:  Czy można używać soli morskiej profilaktycznie?

Bagatelizowanie zakwaszenia organizmu może skończyć się poważnymi dolegliwościami. Warto zatem wspomóc nasz organizm w walce z kwasami, tym bardziej że nie jest to trudne. Wystarczy wyrobić w sobie nawyk codziennego picia wody alkalicznej. Szybko zauważymy różnice, ponieważ taka woda ma również wiele innych dobroczynnych działań, jak lepsze nawodnienie organizmu czy pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

 

Autorem wpisu jest serwis jonizatory.eu – dystrybutor jonizatorów wody i ozonatorów powietrza.