Polska znów na zasięgu smogu

Informacje

Zła jakość powietrza, normy smogowe przekroczone o 900 procent.

Fatalne warunki atmosferyczne znów dają się we znaki mieszkańcom Polski. Zbyt wysokie temperatury powietrza oraz brak wiatru sprawiają, że w Polsce znów zostały przekroczone normy smogu. Powietrze jakim oddychają znów Polacy jest bardzo niebezpieczne.

Nad Polską znów pojawił się smog. Mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Krakowa, Kujaw oraz Śląska oddychają dziś bardzo zanieczyszczonym powietrzem. W niektórych miejscach normy zostały przekroczone o ponad 900 procent. Powietrze dziś jest wyjątkowo zanieczyszczone i apeluje się do mieszkańców o nie przebywanie zbyt długo na dworze. Oddychanie takim powietrzem wpływa bardzo nie korzystnie na nasze zdrowie i może nawet zagrażać naszemu życiu.

Władze miast, które zmagają się ze smogiem apelują do mieszkańców aby ograniczali czynności przyczyniające do powstawania smogu. Apel do mieszkańców Małopolski i Śląska obejmuje nie tylko pozostanie w domach, ale w przypadku konieczności poruszania się za pomocą komunikacji miejskiej. W dniach takich jak ten, uprasza się o pozostawienie samochodów prywatnych na parkingach czy w garażach.

Mieszkańcy województw objętych dziś smogiem powinni zwracać uwagę na jakość używanego węgla. Uprasza się o zaprzestanie spalania szkodliwych substancji, przyczyniających się do powstawania smogu. Złą jakość powietrza odnotowano również w Warszawie, gdzie normy przekroczone są o 700 procent. Dobrym powietrzem oddychają tylko mieszkańcy Pomorza.

Przeczytaj:  Czy kobiecie celowo ukradziono organy i sfałszowano chorobę nowotworową czy było to pomyłką

Smog jest bardzo szkodliwą substancją. W dniach takich jak dzisiejszy osoby chore na astmę oraz te, które mają problemy z płucami, a także osoby starsze powinny zostać w domu. Wietrzenie mieszkań również jest nie wskazane, ponieważ wpuszczamy do mieszkania zanieczyszczone powietrze. Powietrze na dworze jest znacznie gorsze niż te w naszych mieszkaniach.

Osoby, które muszą udać się do szkoły czy pracy, powinny zaraz po powrocie do domu spłukać zanieczyszczone substancje, które zawarte są w smogu. Substancje te pozostają na naszych włosach, skórze ale i śluzówkach. Najlepiej zaopatrzyć się w wodę morską o krople do oczu. Najlepszym rozwiązaniem w tym okresie będzie również korzystanie z masek antysmogowych, które chronią nasz układ oddechowy i nie przepuszczają szkodliwych substancji do płuc.

 

1 thought on “Polska znów na zasięgu smogu

  1. Ten smog nas zabija. Dopóki nic z tym nasz kraj nie zrobi, to cięgle będziemy na niego narażeni. A ludzie niestety to wdychają i szkodzą swoim płucom, nawet nie zdając sobie z tego sprawy

Comments are closed.